Embryo černomořského ledovce aneb kde začíná zítřek

pátek 8. leden 2010 15:09

Werich / Horníček: “…No-e?….Noe? … No a? … Když loď, tak jedině na kopci!…”   Když zimní olympiáda, pak jedině v tropech či v subtropech. Pasivní obrana proti změnám klimatu je totiž k ničemu, naději má pouze překvapivý protiúder. Jako například? Vytvořit zárodek doby ledové v týlu nepřítele, v místě kde to protivník nejméně očekává! Ideálním předmostím k rozvinutí klimaticko-změnové protiofenzivy je černomořské letovisko Soči.


 

Kdysi bylo možno v Rusku na správně zvoleném místě zaslechnout správně chlapáckou parafrázi dobového šlágru “Johnny is the boy for me“. Ve foneticky (nikoli gramaticky) co nejpřesnějším vyjádření by to znělo asi takhle:

“Magadán pačtí štó Sóči, 
solnce grjéééjet no ně óčiň…”

Magadan je skoro jako Soči, slunce hřeje, ale ne příliš. Magadan bývala známá destinace Gulagu na Dálném Východě. Proslula třeskutými mrazy a vysokou koncentrací nadprůměrných jedinců. Vědci, technologové, ale i herci a hudebníci.  Údajně právě proto se mohl Magadan později pochlubit jednou z nejhodnotnějších divadelních scén někdejšího sovětského impéria.

Dnes už je všechno jinak. Nová doba přispěchala s novými imperativy, není proto náhoda, že se zcela zákonitě  prosadila odvážná revoluční myšlenka, přetvořit černomořské letovisko Soči na zimovisko Magadan. Nadprůměrní jedinci jsou už namístě, spousta odborníků promýšlí a buduje gigantický sportovní areál, jaký svět ještě neviděl. Megatuny betonu, pluky sněžných děl, Neumannová se svými barbarsky nemotornými pluhy by mohla závidět. Pro sportovní outsidery a jiné civilní otrapy tu ovšem není místa. Tři tisíce žbrblajících domorodců byly ze svých trvalých bydlišť odsunuty do předem připravených pozic za branami města. První úsek sjezdovky si už minulý týden vyzkoušeli  oba nejvyšší představitelé, premiér i prezident.

V roce 2014 tu boj s přírodou vyvrcholí. K rozhodující bitvě nastoupí sněžné artilerie, v bojové pohotovosti budou i raketová vojska protidešťové obrany a peruť mrakoplašů.

Kdo zvítězí? Zaručeně olympijská myšlenka! Možná i doposud utajovaný, avšak stále očividnější strategický záměr globálního významu! Pokud se olympijský ledovec uchytí, pokud zvrátí křehkou rovnováhu klimatu  a pohltí západní svahy Kavkazu i východní vodstva Černého moře, vyděláme na tom všichni,  normální lidé, příroda i militantní psychopati obou znepřátelených sekt, posedlí eko- entuziasté i zapřísáhlí eko-skeptici.

 

 

 

Václav Vít

Václav Vít

Václav Vít

Především vnitropolitické komentáře, dále o čemkoli, co mě vybudí, pokud možno v odlehčeném duchu

Elektroinženýr, 28 let strávil ve výzkumu a vývoji senzorů záření gama, infračerveného záření, rychlých neutronů a následné elektroniky. V tomto století v důchodu, věnuje se svým zájmům: teoretická fyzika, výpočetní technika. Znalost angličtiny, němčiny, ruštiny, pasivně latiny. Stáří 80 let

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora