Běžkaři na toskánskou chřipku nemají

úterý 26. leden 2010 13:41

Toskánská chřipka! Ne každému je dáno ji prodělat. Postihuje jen zbohatlickou aristokracii. Jedná se, jak už jistě tušíte, o mentální chorobu,  navenek se projevující fouňovským snobizmem. Být přistižen ve společnosti významných politických nul, moci se blýsknout náklonností bossů mafiánského podsvětí, vlastnit něco, nač by bezúhonný občan nedosáhl, i kdyby se přetrhl, leda, že by přestal blbnout a spustil se po (u nás beztrestné) šikmé ploše velkoloupeží či velkokrádeží. Věřte, nevěřte, slabší průběh této choroby lze diagnostikovat i na venku.

 

Náležím do sekty běžkařů, samostatně si prošlapávajících a udržujících lyžařskou stopu v blízkém okolí bydliště. Délka její uzavřené trajektorie, měřená aplikací “pravítko” Google Earth, je třináct kilometrů, výškový rozdíl činí 140 metrů. Dá se zvládnout tak za osmdesát plus mínus dvacet minut, podle stavu sněhu, teploty, síly větru a momentální kondice pohodového běžkaře.

My běžkaři jsme trochu podivínský národ. Odvážíme se vylézt na světlo s nenáročnou výzbrojí a výstrojí, žádné oteplovačky jen tak nalehko, nepotřebujeme výtahy ani vleky, všude se vydrápeme sami a máme z toho dobrý pocit. Nikoho nepotřebujeme a nikomu nevadíme.

Nikomu nevadíme? Nedávno nad námi ohrnul nos sám pan prezident. On si nejraději zajezdí na sjezdovce! Běžky? Jen opravdu zřídka! Rázněji své pohrdání vyjádřili místní zbohatlíci. Ukázali, že mají na čtyřkolky a také hned za tepla předvedli, co taková věcička dokáže udělat s běžeckou stopou! Byla to od nich zatraceně velká oběť. Zatímco nás zahřívá zdravý pohyb, oni jsou odsouzeni k tuhnutí v sedle rachotícího monstra. Stopu jsme obnovili jedna dvě a jen doufáme, že ty namrzlé  mezulány ztrestá některá z méně tolerantních viróz. Nejlépe ta jejich, ta sviňská - prasečí.

Stopa už je tu osmnáctý den. Až se rozplyne, nezbude nám, než zajet do Jizerek nebo provokovat většinovou sjezdařskou obec v Krkonoších.


 

Václav Vít

Václav Vít

Václav Vít

Především vnitropolitické komentáře, dále o čemkoli, co mě vybudí, pokud možno v odlehčeném duchu

Elektroinženýr, 28 let strávil ve výzkumu a vývoji senzorů záření gama, infračerveného záření, rychlých neutronů a následné elektroniky. V tomto století v důchodu, věnuje se svým zájmům: teoretická fyzika, výpočetní technika. Znalost angličtiny, němčiny, ruštiny, pasivně latiny. Stáří 80 let

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora