Všechno může být jinak

sobota 1. květen 2010 11:54

Všechno je jinak! Alespoň podle nesmrtelného bonmotu, kterým na smrtelné posteli jistý košer Žid nasytil lačné duše svých perspektivních pozůstalých. Něco na tom odhalení bude. Bezvýznamná ekonomika malé balkánské země může významně ohrozit ekonomiku celé Evropy a vyvolat skandál až daleko za oceánem. Sopka druhé kategorie dokáže několika smrdutými pšouky ochromit leteckou dopravu v Evropě a tím i na celém světě. (Dobrá zpráva pro Ufony). Kdysi chudá Čína aspiruje na světové ekonomické prvenství, nedbajíc nezpochybnitelných pravd odpůrců našich „osmašedesátníků“, kteří jednou provždy dokázali, že komunizmus je nereformovatelný.

Leč, dosti úniků do problémů širého světa, držme se více při zemi, soustřeďme se na drobná, nenáročná témata naší podomácku pečené politiky. Kdyby tíha rozhodování v blížících se volbách spočinula pouze na bedrech našich gymnazistů, vyhrála by TOP 09 v grandiózním stylu maďarské strany Fidesz. Musíme si ale ještě chvíli počkat, dokud nedozrají další postupné ročníky. Je tu ovšem jisté systémové riziko. Všechno je v pohybu. Z bouřliváků se časem vyklubou liberálové, ze sympatizantů hnědé ideologie neškodní rokoví zpěváci, koncertující na zahraničních misích, z dnešních bujných topless „nula devítek“ časem zbudou stále ještě pohledné, ale přece jen čtyřicítky, později moudré šedesátky a ještě později vděčné cíle loupežných přepadení mladistvých gaunerů.

Další potíží je klesající přírůstek obyvatelstva tuzemského původu. Nelze se divit. Kdo by dobrovolně strkal hlavu do chomoutu rodinných povinností a finančně náročné výchovy nevděčných parchantů, kterážto kratochvíle by mu bránila v plnohodnotném vyžití v zajetí počítače, notebooku, facebooku, respektive v provozování praktik bezpečného sexu, ať už klasického, pokročilého či alternativního homo.  Může se tak docela dobře stát, že dříve do cíle dorazí jiná perspektivnější sorta voličů. Kdypak asi při stávajícím demografickém trendu početnost romské menšiny překročí mez ústavní většiny?

Můžeme jen doufat, že se nenaplní černý scénář, jakoby vystřižený z hororového snu:  Redaktor domácí rubriky LN, Vietnamec Lio Či Min okomentuje definitivní zánik původního obyvatelstva slovy: „Poslední rodilí Čechové (dvě letité lesby) byli včetně implantátů uloženi do krypty Svatovítské katedrály.“

Václav Vít

Václav Vít

Václav Vít

Především vnitropolitické komentáře, dále o čemkoli, co mě vybudí, pokud možno v odlehčeném duchu

Elektroinženýr, 28 let strávil ve výzkumu a vývoji senzorů záření gama, infračerveného záření, rychlých neutronů a následné elektroniky. V tomto století v důchodu, věnuje se svým zájmům: teoretická fyzika, výpočetní technika. Znalost angličtiny, němčiny, ruštiny, pasivně latiny. Stáří 80 let

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora