Den po

neděle 30. květen 2010 11:17

Zásah vyšší moci? Po čertech geniálně namíchaný koktejl volebních výsledků! Vítězství znamená zdrcující porážku a porážka senzační vítězství. Komentářů je všude dost a dost. Na tomto místě jen několik soukromě politických postřehů.

Starý jezevec z Vysočiny, podle vlastních slov, zaleze zpět do své nory. A co osiřelí šedí hlodavci? Také hupnou do svých děr? Sotva! Čekají je tři roky náročné práce. Dostat Zemana na Hrad bude pěkná zabíračka. Co mohou nabídnout?  Ústavní většinu pravici! Stačí mezi sociálními demokraty ve sněmovně utrhnout jednu hlávku Melčáků a trs Pohanky, takže to vlastně zas tak velká fuška nebude.

Do šedé reality se vrátí i paní Bobošíková.  Což takhle spustit satelitní Bobovizi v HD kvalitě? Vyváženost vysílání je předem zaručena: slabost pro komunisty, poklonkování Hradu.

O žádných oslavách neuvažuje pan Radek John, hned ode dneška začne bojovat s korupcí.  Pozve si na kobereček pana Bártu za účast na večerním summitu pražských kmotrů ve Žlutých lázních? Nebo se přednostně pustí do přespolních mafiánů z Horních Dolních?

Doufejme, že menšího napomenutí kvůli Žlutým lázním se dostane i panu Kalouskovi od skutečného vítěze voleb, knížete Schwarzenberga.  Něco v duchu: Tyhle "kamarádšofty" se mi moc nelíbí. Buďto pan Háva nebo já, verstanden?

Nejvíce práce ovšem čeká dalšího vítěze voleb, pana Petra Nečase. Na nadcházejícím sjezdu musí převálcovat zkorumpované pražské sektáře a téměř od základů, krok za krokem budovat novou důvěryhodnou ODS.

Naděje by tu byla. Pokud ho nabytá moc příliš rychle nezkorumpuje, pak nemalá.

Václav Vít

Václav Vít

Václav Vít

Především vnitropolitické komentáře, dále o čemkoli, co mě vybudí, pokud možno v odlehčeném duchu

Elektroinženýr, 28 let strávil ve výzkumu a vývoji senzorů záření gama, infračerveného záření, rychlých neutronů a následné elektroniky. V tomto století v důchodu, věnuje se svým zájmům: teoretická fyzika, výpočetní technika. Znalost angličtiny, němčiny, ruštiny, pasivně latiny. Stáří 80 let

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora