Věřte, nevěřte!

úterý 1. červen 2010 12:28

Vítěznou porážku levice v Česku mají na svědomí rejdy eurobyrokratů.
Pražští kmotři se postaví do čela odhodlaného boje proti korupci. V prvním případě (viz dnešní Lidovky) je autorem vpravdě senzačního odhalení jistý Ivan Preobraženskij, publikující na serveru Moskva-info. V druhém případě jde o pouhou spekulaci autora tohoto článku.

Ano, už je to tak. "Při vnějškovém zachování všech demokratických procedur se české pravici za podpory EU podařilo změnit vítězství sociálních demokratů v jejich porážku a udržet se u moci strašením hospodářskou krizí", píše Preobraženskij. "Eurobolševíci" prý navíc posunuli termín voleb na dobu, kdy jim to nejvíce vyhovovalo. Ruský expert  na naše poměry dává zabrat i sociálním demokratům. Chybí jim prý dostatek vůle, aby sestavili menšinovou vládu za podpory komunistů!

Nakonec tenhle absolutně ujetý článek má něco do sebe.  Všechno je tu naruby: naše pravice je přece euroskeptická, posunutí voleb má na svědomí levice, nejprve Melčák, pak Paroubek.  Naše mladší generace zde dostává vzácnou možnost nahlédnout do alchymistické kuchyně ruského zahraničního zpravodajství. Se stejným zaujetím pro pravdu v srpnu 1968, v době sověty vedené invaze do Československa, svolávalo hromy, blesky na hlavy válečných štváčů z Bonnu a Washingtonu.  Dnešní ruský občan při takovéto úrovni informovanosti může být, kdykoliv se objeví naléhavá potřeba, příznivě přeladěn na nějaké to mimořádné opatření,  třeba na nečekanou údržbu ropných či plynových kohoutků, údajně naplánovanou dávno předem.

Podle pana Víta Bárty, přítele pánů Hrdličky a Janouška, VV, nebudou-li splněny jejich požadavky, nemusí zasednout ve vládě, mohou jí dát jen tichou podporu ve sněmovně.  Neboli, nedostanou-li VV vnitro, nebudou vázány koaliční smlouvou a mohou vzít vládu kdykoli pod krkem. Dostanou-li vnitro, začnou bezprecedentní boj s korupcí. Možné jsou tři scénáře:

1.  Začnou zatápět kmotrům, ovšem jen těm konkurenčním
2.  Podřídí si i konkurenční kmotry
3. Půjdou do sebe a nastolí v této zemi ideální politické i podnikatelské prostředí.

Pravděpodobnost té či oné varianty nechť samostatně posoudí laskavý čtenář.

 

Václav Vít

Václav Vít

Václav Vít

Především vnitropolitické komentáře, dále o čemkoli, co mě vybudí, pokud možno v odlehčeném duchu

Elektroinženýr, 28 let strávil ve výzkumu a vývoji senzorů záření gama, infračerveného záření, rychlých neutronů a následné elektroniky. V tomto století v důchodu, věnuje se svým zájmům: teoretická fyzika, výpočetní technika. Znalost angličtiny, němčiny, ruštiny, pasivně latiny. Stáří 80 let

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora