Není Němec jako Němec

středa 4. srpen 2010 15:49

Těmito slovy obhajoval jistý Kléma Gottwald přijetí východoněmeckého prezidenta Wilhelma Piecka na Pražském hradě. Platnost této teze potvrdila o deset let později jedna kovaná endérácká výzkumnice, která práskla mého kolegu, jenž zahraničním hostům, vyčerpaným poutí po pražských památkách, poskytl osvěžující informaci, podle níž v Praze došlo celkem ke třem defenestracím, nikoli pouze ke dvěma.  Tou poslední měla být fingovaná sebevražda Jana Masaryka.

Pro případ nouze, například zatčení,  mi zmíněný kolega předal vizitku pražského advokáta JUDr. Deutsche, tedy Němce de luxe.

Ostatně Němci se to v naši historii a v národním bájesloví přímo hemží:  Poněkud úzkoprsý národovec Němec, jenž neměl pochopení pro milostně vlastenecké pletky své choti paní Boženy s národovcem Nebeským (Himmlerem?). Pak cimrmanovský Němec, který vedl první českou výpravu na severní pól. Dále pak Jan Němec, nebezpečný stalinista, předseda někdejšího SČSP a jeho brácha, ředitel 3. střední školy v Bubenči, známější pod přezdívkou Ušaté torpédo, který nás kluky v padesátých letech v rámci Lánské akce lákal do dolů. Pak charakterní herec Němec z Dietlových televizních seriálů a konečně Mgr. Pavel Němec, titul z doby, kdy vládl Ministerstvu spravedlnosti.

Tento poslední Němec následně názorně předvedl, kterak drtivou volební porážku přetavit ve famózní osobní vítězství. Nezaváhat, předat velení nezkušeným hejlům, připravit si vhodné doskočiště, pak chvilka soustředění, odraz od kluzké paluby potápějící se lodi a vzhůru k výšinám.  Ostatně nebyl sám.  Podobnou zdatnost a politickou vyzrálost projevili i další čelní unionisté, zejména expředseda Mareš.

Přílišná poctivost v politice se nevyplácí, proto zcela po zásluze zůstal na štítě Němcův oponent, nešika Vladimír Mlynář.  Jeho prozíravá varování unionisté nebrali vážně, proto opustil partaj a vzdal se vládní funkce, za což byl také po zásluze potrestán. Přes veškerou snahu jisté pražské soudkyně a tuším i samotné paní Vesecké, dovolávající se až k nejvyšší soudní instanci nakonec nebyl uvržen do žaláře, zůstalo "jen" u nestoudného několikaletého harašení.

V posledních OVM Pavel Němec dokázal, že je stále ve formě. Cítil se natolik pevný v kramflecích, že nezaváhal obvinit ministra Pospíšila ze lži.  Zřejmě správně vyhodnotil rozpačité důsledky  megaskandálu na plzeňské právnické fakultě i praktickou beztrestnost rozmarných faulů bývalé ministryně Kovářové.  Na nezbedy s právnickým titulem je holt v téhle zemi každý krátký.

 

Václav Vít

Václav Vít

Václav Vít

Především vnitropolitické komentáře, dále o čemkoli, co mě vybudí, pokud možno v odlehčeném duchu

Elektroinženýr, 28 let strávil ve výzkumu a vývoji senzorů záření gama, infračerveného záření, rychlých neutronů a následné elektroniky. V tomto století v důchodu, věnuje se svým zájmům: teoretická fyzika, výpočetní technika. Znalost angličtiny, němčiny, ruštiny, pasivně latiny. Stáří 80 let

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora