České bitevníky L-159 rozhodnou bitvu o Libyi

neděle 20. březen 2011 16:12

Trocha švejkování nemůže škodit. Nicméně, teď chvíli vážně. Každý dnes už ví, že naše bitevníky jsou neprodejné a staly se tak horkými kandidáty na odpis. Málokdo však si vzpomene, že ještě v roce 2007 překvapily tyto podzvukové stroje odborníky NATO svou skvělou manévrovací schopností. Proč jim tedy nedat poslední šanci zazářit nad bitevním polem před  definitivním odchodem do důchodu.

 

Staří bolševíci kladli velký důraz na význam takzvaných  ideologických zbraní. Do výzbroje sovětské armády patřily  propagační dělostřelecké granáty, ba i ideonosné  letecké pumy. Takový propagační granát nevybuchl nýbrž jen pšoukl nad zákopem protivníka a ten si pak s údivem mohl přečíst mobilizující hesla, jako Proletáři všech zemí spojte se, Všichni do májového průvodu, Ani zrno nazmar a podobné kraviny.
Dnes by šlo tuto pozapomenutou taktickou zbraň na stření dálky účelně  inovovat,  bolševické ideologické haraburdí nahradit třaskavou ideologickou municí a podívat se, co to udělá dole na bojišti. Vzdělanějším městským proreformním Libyjcům by  jistě pozvedlo bojového ducha úderné heslo naší státnosti "Pravda vítězí". Méně vzdělaným pologramotným kmenovým islamistům bychom mohli nastavit svou přátelštější tvář náboženské tolerance kompromisním heslem "Alláh je středně velký".
Parádní číslo by mohlo přijít hned na úvod. Naši letci, jedni z nejlepších v Evropě, by mohli uskutečnit masový hloubkový přelet nad hlavním vůdcovským stanem samotného diktátora.  Při dostatečné hloubce letu by vzalo zasvé plachtoví vůdcova stanu, jeho turban i s černou parukou a tím i celé slavná vůdcovská osobnost.  Další peruť Sto padesát devítek by pořídila detailní  fotodokumentaci  a  směšné  plešaté figurce plukovníka Kaddafího  by  už nic nebránilo obletět svět a vejít pak do historie, jako konec libyjského klauna  v písčité  manéži českého leteckého cirkusu.

Staří bolševíci kladli velký důraz na význam takzvaných ideologických zbraní. Do výzbroje sovětské armády patřily  propagační dělostřelecké granáty, ba i ideonosné  letecké pumy. Takový propagační granát nevybuchl nýbrž jen pšoukl nad zákopem protivníka a ten si pak s údivem mohl přečíst mobilizující hesla, jako Proletáři všech zemí spojte se, Všichni do májového průvodu, Ani zrno nazmar a podobné kraviny.

Dnes by šlo tuto pozapomenutou taktickou zbraň na střední dálky účelně inovovat, bolševické ideologické haraburdí nahradit třaskavou ideologickou municí a podívat se, co to udělá dole na bojišti. Vzdělanějším městským proreformním Libyjcům by jistě pozvedlo bojového ducha úderné heslo naší státnosti "Pravda vítězí". Méně vzdělaným pologramotným kmenovým islamistům bychom mohli nastavit svou přátelštější tvář náboženské tolerance kompromisním heslem "Alláh je středně velký".

Parádní číslo by mohlo přijít hned na úvod. Naši letci, jedni z nejlepších v Evropě, by mohli uskutečnit masový hloubkový přelet nad hlavním vůdcovským stanem samotného diktátora.  Při dostatečné hloubce letu by vzalo zasvé plachtoví vůdcova stanu, jeho turban i s černou parukou a tím i celé slavná vůdcovská osobnost.  Další peruť Sto padesát devítek by pořídila detailní  fotodokumentaci  a  směšné plešaté figurce plukovníka Kaddafího by už nic nebránilo obletět svět a vejít pak do historie, jako konec libyjského klauna v písčité manéži českého leteckého cirkusu.

 

Václav Vít

Václav Vít

Václav Vít

Především vnitropolitické komentáře, dále o čemkoli, co mě vybudí, pokud možno v odlehčeném duchu

Elektroinženýr, 28 let strávil ve výzkumu a vývoji senzorů záření gama, infračerveného záření, rychlých neutronů a následné elektroniky. V tomto století v důchodu, věnuje se svým zájmům: teoretická fyzika, výpočetní technika. Znalost angličtiny, němčiny, ruštiny, pasivně latiny. Stáří 80 let

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora