Biblický Liber Numeri a počty proeurové koalice

středa 1. únor 2012 13:23

V druhém roce exodu z Egypta si Hospodin pozval Mojžíše na kobereček a přikázal mu zvýšit celkový počet synů Izraele. Jak jinak, k prosazení politické vůle, například k dobytí zaslíbené země, nestačí silácká slova, chce to dostatečný počet maníků. Kolik jich má pod palcem naše dnešní ad hoc proeurovo proevropská koalice?

Jak je  známo z citovaného biblického zdroje,  smíšené páry se hned pustily do příjemné zabíračky a za čtyřicet let bylo synů Izraele jako máku. Tolik času naši Proevropané nemají, mohou počítat jen s tím, co je právě po ruce v dolní komoře parlamentu.

 

Napevno mohou počítat s celým klubem ČSSD, očištěným od národně socialistických utečenců maestra Paroubka, což činí  54 poslance.  Právě tak s celým klubem Topky, tedy s 41 poslancem. Dohromady to dává 95 poslaneckých hlasů. Nějaké ty hlasy by mohly ještě  kápnout z ODS, z obou zbývajících parlamentních stran nekápne vůbec nic.

 

Komunisté chtějí co nejdál od Evropy a co nejblíže k SNS (Společenství nezávislých států pod ruskou hegemonií). Véčkaři si zas nemohou dovolit vlastní názor, ztratili podporu voličů, svou spásu nacházejí v těsné symbióze s Hradem. Jejich think tankem je hlava státu i další hlava otevřená, Hájek.

 

ODS je dnes obtížně čitelná partaj. Zlobí hlavně její předseda. Mluví jinak, než před týdnem. Něco ho zřejmě stresuje, a nebude to jen tíha vládnutí. Začíná být obtloustlý, v obličeji mírně oteklý, v řeči nejistý. Trochu dostal zabrat  od medií kvůli Nagyové, i na pana čistého se  musí něco vyhrabat, kam nemůže čert, tam nastrčí …  . Takhle slabý kalibr by ale premiéra  sotva odrovnal.

 

V hodině dvanácté je tu však spásná  hojivá mast.  Famózní vítězství nové ODS v Praze by mělo vyztužit premiérova  roztřesená kolena.  I kdyby ve vlastním poslaneckém klubu získal jen poloviční podporu pro novou Evropskou smlouvu, hodilo by to dohromady ústavní většinu: 54 +41 + 26 = 121

Václav Vít

Václav Vít

Václav Vít

Především vnitropolitické komentáře, dále o čemkoli, co mě vybudí, pokud možno v odlehčeném duchu

Elektroinženýr, 28 let strávil ve výzkumu a vývoji senzorů záření gama, infračerveného záření, rychlých neutronů a následné elektroniky. V tomto století v důchodu, věnuje se svým zájmům: teoretická fyzika, výpočetní technika. Znalost angličtiny, němčiny, ruštiny, pasivně latiny. Stáří 80 let

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora