Jak je snadné se mýlit

pátek 10. únor 2012 13:40

V této  zemi a v této době se vyplatí být připraven na podraz na každém kroku, za každým rohem. Proto jsem na zprávu o propuštění hříšnice Škrlové reagoval asi takto: Vida, obskurní sdružení Šalamoun se ujalo zbloudilé trojovečky typu Barbora-Anička-Adam. Asi půjde o převlečené agenty stejné sekty, se kterou to táhla už dříve. Kdypak zase zmizí do Norska? Třeba se pokusí udělat z Breivika jiného, lepšího muže! Naštěstí jsem se mýlil. Přehlédl jsem totiž jméno John Bok.

Našel jsem webovou stránku sdružení, přečetl jeho stanovy a začalo mi být jasno. Až na úvodní ustanovení, že jde o neziskovku na podporu nezávislé justice,  byly stanovy opsané z obecného právnického receptáře, vhodné pro jakýkoli spolek, od chovatelů drobných tlustokožců, přes  ochránce megamravenců až po spolek přátel krkovičky. V dalším políčku byla řeč o jakési dívce - andělovi, která rozšířila řady sdružení.  Pak stesky na nedostatek financí včetně čísla účtu, na který lze něčím přispět. O kousek níže o podmíněném trestu pro předsedu za drobnou výtržnost proti městským strážníkům.  Už jsem sahal po myši, když mě praštilo do oka, že tím nezbedným  předsedou je John Bok! Známá firma v dobrém slova smyslu. Někdejší bodyguard Václava Havla, kandidát Václava Klause  na ombudsmana, prostě samorost, který tu webovou stránku svěřil nějakému nešikovi.

 

To je ovšem jiná! Kromě starosti o tetičku Škrlovou by Bokova agentura  mohla dořešit to,  co nechala plavat oficiální justice: obvinit hlavního viníka a organizátora celé té sebranky náboženských úchylů! Zůstává záhadou, proč s šéfem této nebezpečné bandy, patrně  se starým Škrlou, se jedná tak v rukavičkách.  Že by byl namočen do nějaké  hodně vysoké kmotrovské partie, do které  justice začíná  zatím jen nesměle nakukovat? Pak tedy,  Johne, je to na tobě,  s chutí do toho!

Václav Vít

Václav Vít

Václav Vít

Především vnitropolitické komentáře, dále o čemkoli, co mě vybudí, pokud možno v odlehčeném duchu

Elektroinženýr, 28 let strávil ve výzkumu a vývoji senzorů záření gama, infračerveného záření, rychlých neutronů a následné elektroniky. V tomto století v důchodu, věnuje se svým zájmům: teoretická fyzika, výpočetní technika. Znalost angličtiny, němčiny, ruštiny, pasivně latiny. Stáří 80 let

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora