Země II

středa 18. červenec 2012 17:52

Funguje nám to tady výborně i bez peněz. A právě to by se nám jednou mohlo setsakramentsky vymstít. Proto radím obrátit se na proslulého finančního iluzionistu, na slovo vzatého vesmírného experta, jistého Miroslava Galusku. Žádnou galusku, ani halušku, ale Kalouska, ty debile! Je sice tak trochu samorost, ale moc dobře ví, co chce.

Šli  jsme na to jen se selským rozumem.  Sečetli jsme aktiva, tj.  přírodní zdroje a sumární příkon záření z obou sluníček naší dvojhvězdy, a odečetli pasiva: chlazení povrchu planety na přijatelných 35°C,  přepravu ledu z vodního  měsíce Holendr  a  úpravu atmosféry. Vyšlo nám, že už koncem prvního desetiletí jsme tu schopni uživit až padesát tisíc přistěhovalců.

Připluly jich zatím pouhé dva tisíce. Práce, v pravém slova smyslu, se tu našla jen  pro půl procenta šťastlivců s nejnižším IQ.  Prakticky všechno tu obstarávají automaty. Zbytek přistěhovalců, tedy ti chytřejší, si pár měsíců pěkně zalenošili, ale teď mají utrum.   Dostávají pořádně zabrat při povinném tělesném a duševním tréninku  pod dohledem neúplatného  centrálního počítače.

Neúplatného? A kdo tu celý ten cirkus vlastně financuje? No přece nikdo! Letenku sem i základní vybavení jsme už splatili Zemi v naturáliích. Teď si tu vegetíme jako v ráji. Z dlouhé chvíle vyvíjíme nové technologie, vlastně jsou  to jen počítačové programy pro 3D tiskárny nejnovější generace. Na výstupu těchhle  tiskáren se hromadí nepotřebné haraburdí  ale i zajímavé hračky, různě hejblíky, samohyby, samolety, vznášedla, chytří  i prachpitomí roboti, kulinární blevajzy, zkrátka nač si vzpomenete a ovšem stále dokonalejší tiskárny.

Tak tohle vám zatrhneme, vážení, děl  rezolutně Kalousek. Od 1.1. bude všechno jen za peníze, i jedna minuta u tiskárny. Plat dostane jen to půlprocento zaměstnaných, z jejich sociálního pojištění budou živořit nezaměstnaní, tedy 99,5%  vašich vypečených obyvatel.  Ale pak bídně vyhyneme! Omyl, přidejte těm debilům, co šli pracovat. Nechte je vydělávat tolik, aby z jejich sociálního pojištění zbylo dost i na vás ostatní. Já vím, je to nesmysl, ale nic lepšího než tržní hospodářství  zatím neexistuje.

Po Kalouskovi není ve vesmíru už delší dobu ani vidu ani sluchu.  Zato velmi podivné zvěsti se šíří z jisté planety obíhající  vzdálenou dvojhvězdu.  Prý je tam ráj na zemi,  neznají peníze, nemají krize, nejsou tam vexláci, zakázali práci...  

Už tam letí ze Země komise. Zjistit, kde se chybuje. 

Václav Vít

Václav Vít

Václav Vít

Především vnitropolitické komentáře, dále o čemkoli, co mě vybudí, pokud možno v odlehčeném duchu

Elektroinženýr, 28 let strávil ve výzkumu a vývoji senzorů záření gama, infračerveného záření, rychlých neutronů a následné elektroniky. V tomto století v důchodu, věnuje se svým zájmům: teoretická fyzika, výpočetní technika. Znalost angličtiny, němčiny, ruštiny, pasivně latiny. Stáří 80 let

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora