Porážka, trest za ztrátu důvěryhodnosti

neděle 14. říjen 2012 16:09

V těchhle prokletých rádoby druhořadých volbách se překrývá několik příčin drtivé porážky pravice. Je trestuhodné popírat tu hlavní

Zajisté, půlka sněmovního volebního období nepřeje stranám zatíženým vládní odpovědností. Pak je tu finanční krize, hlavně evropsko-unijní, nastartovaná ovšem před čtyřmi lety zaoceánskými bankovními kulihrachy. Začíná se mluvit o krizi západní civilizace, která není schopna zajistit prosperitu většiny obyvatelstva, dokonce ani kvalifikovanou práci pro absolventy vysokých škol! Co více si mohou přát naši komunisté, mají v rukávě svá jednoduchá leninská  řešení a marná sláva, v korupci posledních desetiletí se  viditelně nevymáchali.

Je tu však ještě jedna ryze česká příčina. Korupce, ne kdovíjaká, ale hnusná "obrkorupce", nastartovaná a zakořeněná opoziční smlouvou. Pan Čistý jí  šel upřímně po krku, ale ouha, planě debatovat o chobotnici se smí, ale usekávat ji chapadla, zvláště ta spolustranická, to si koleduje o potrestání. Nepomůže -li domluva pak, milánku, dostaneš co jsi chtěl. Pan Čistý pod tlakem volil mnichovanskou politiku ústupků, appeasementu, a to jak víme nefunguje. Padl nový nekompromisní  ředitel  Pražského dopravního podniku, musel padnout Pospíšil, snad jediný důvěryhodný ministr Ódeesky a být nahrazen nečitelným, nejistým slouhou Blažkem, podivně v rukavičkách se zacházelo s kmotrem Janouškem, ještě  podivněji rozhodl soud na Praze 4 ve věci Dalíka.

Pak tu byly různé nadstandardní ingerence do vládní politiky ze strany Hradu,  nakonec pak podpásové aktivity tak zvaných rebelů.  Jaksi mimo plán vypukla metanolová aféra  a odhalila skutečnost, že na příslušných místech se dobře vědělo o nelegálních výrobnách čistého i  pančovaného líhu, že o nich tisk informoval už před drahnými léty, že  jejich aktivity rozkryla i protikorupční policie. Skončilo to ovšem hezky česky. Novinářům bylo spíláno,  celé oddělení odvážných kriminalistů bylo rozprášeno, posloužily  smyšlené delikty!

Za takovéhle pravicové vládnutí na státní i regionální úrovní musel přijít zasloužený trest.  Co ještě zbývá občanským demokratům? Jistá šance by tu ještě byla. Pět minut po dvanácté přejít do protiútoku: rozluka s Hradem od stolu i lože, vypráskat z partaje kmotrovskou spřež,  jejich zákulisní  i legální  zastoupení.  

A všech deset kandidátů na senátory vyzvat, aby otevřeně přiznali:  ano, jsme nadále pro důsledné potírání korupce, ne, jsme na straně prohradních renegátů. 

Václav Vít

Václav Vít

Václav Vít

Především vnitropolitické komentáře, dále o čemkoli, co mě vybudí, pokud možno v odlehčeném duchu

Elektroinženýr, 28 let strávil ve výzkumu a vývoji senzorů záření gama, infračerveného záření, rychlých neutronů a následné elektroniky. V tomto století v důchodu, věnuje se svým zájmům: teoretická fyzika, výpočetní technika. Znalost angličtiny, němčiny, ruštiny, pasivně latiny. Stáří 80 let

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora