Koniny a jiné Drábkoviny

pátek 7. prosinec 2012 13:24

Utajovaný záměr, vyzrát nad čeládkou nepřizpůsobivých, výsledkem bývá buzerace a poškozování většinové společnosti

Prvním příkladem může sloužit původní  zákon o českém občanství, který tenkrát před dvaceti lety měl zabránit exodu Romů z východní Slovače do českých zemí. Tomu sice nezabránil, zato způsobil nepříjemnosti mnohým Čechům. Poznal jsem na vlastní kůži.  Provinil jsem se tím, že jsem se kdysi před válkou narodil českým rodičům mimo dnešní hranice České republiky. Byrokratka Městského úřadu  trvala na tom, že nemohu dostat české občanství, protože jsem cizinec. Nepomohlo, že od dob  zřízení protektorátu nepřetržitě žiji na českém území, že rodiče pocházejí z Náchodska a od roku 1918 nikdy neopustili území Československa, že mohu vyhrabat a předložit  svá školní  i vysokoškolská vysvědčení  z Prahy. To nás nezajímá, vyřiďte si to v Brně, kde cizincům přiznávají česká občanství. Víte co? Já vám na to slavné české občanství rezignuju! Někdo ji něco hlasitě pošeptal do ucha. Ředitel výzkumáku? Zbledla a to mizerné občanství mi přiznala. Musím přiznat, že kvůli téhle milostpaní, kmotrům a chování současného prezidenta  na ně moc hrdý nejsem.

Dalším příkladem jsou Drábkoviny,  neboli nedomyšlené projevy mocenské arogance, jakými jsou ohlašovací povinnost nezaměstnaných na poštách  a cavyky kolem SKaret. V obou případech tu byla snaha zamezit zneužívání dávek.  Profesionálním nemakačenkům,  ovládajícím  propracovanou metodiku skupinových,  rodově klanových podvodů, to sotva ublíží. Zato  oprávněné příjemce dávek to poškozuje, uráží a společensky diskriminuje. To je ovšem nad úroveň chápání  ministerských úředníků.  Zvláště úporně  na svých neudržitelných ideových pozicích setrvává exministr Drábek, jak prokázal ve svém včerejším večerním vystoupení na jednom z programů Českého rozhlasu.

Stačilo by přitom málo, fundovaně po právnické stránce definovat pojem nepřizpůsobivý. Pak už jen uzákonit   nezbytná mimořádná  opatření na ochranu většinové společnosti. Mohl by to být  užitečný precedens pro celou EU, která se v narůstající míře potýká s různými sortami nepřizpůsobivých, ať už etnického či nábožensky fanatického typu.

Václav Vít

Václav Vít

Václav Vít

Především vnitropolitické komentáře, dále o čemkoli, co mě vybudí, pokud možno v odlehčeném duchu

Elektroinženýr, 28 let strávil ve výzkumu a vývoji senzorů záření gama, infračerveného záření, rychlých neutronů a následné elektroniky. V tomto století v důchodu, věnuje se svým zájmům: teoretická fyzika, výpočetní technika. Znalost angličtiny, němčiny, ruštiny, pasivně latiny. Stáří 80 let

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora