Klausův smutný konec

středa 9. leden 2013 12:23

Tak jsme to pěkně schytali! Nejvyšší ústavní činitel nás považuje za snadno manipulovatelné stádo, neschopné samostatného myšlení! Pochvaly se naopak dočkal hlouček zoufalců, kteří buď předstírají, že věří, či skutečně věří v ryzost jeho počínání.

Obtěžoval se  dokonce až do opovrhované České televize. Vydával se tu  za ukřivděnou oběť v pořadí již druhého protiklauzovského spiknutí. Nešlo-li o pouhou divadelní pózu, vypočítanou na slabší a snadno oklamatelné nátury, pak zbývá jediný závěr. Ztratil jakýkoli kontakt s realitou. Zřejmě zabydluje  podivný mikrovesmír, jehož je středem. Není v něm sám, na lukrativních oběžných drahách udržuje řadu dobře známých satelitů,  nejtěsněji  ho  ovšem obletují  ony dva nejvěrnější,  z nichž ten podlézavější   postupně dozrává v nebezpečného   psychopata.

Ve své tragické roli mi připomněl Čapkova "skladatele" Foltýna. Ten po premiéře  své podvodně  sflikované opery  vyšel  před oponu. Očekával triumf, místo toho ho vítaly  výsměšné  grimasy,  šťouchance loktů a ponižující ironický aplaus.  Náhle nakrátko prozřel, aby se vzápětí zbláznil.

Moc se mi líbila Klausova zmínka o "tak zvaných tunelářích". Bylo hned  zřejmé, že je za tuneláře nepovažuje, že v těchto zločincích vidí jen úspěšné realizátory své ujeté ekonomické reformy. Proto pocítil potřebu  je odměnit amnestií! Najednou do sebe začíná všechno zapadat. Ten Rampula a nečinnost soudů nebyla žádná náhoda, šlo o systém! Systém  ochrany mohovitých delikventů. Proto také byl na místo Pospíšila dosazen slaboch  Blažek. Proto pro prohradní  pražské ódesáky byla tak dlouho nepřijatelnou doktorka Bradáčová!

Když mluvil o propagandistické kampani proti své  osobě,  jíž podlehla nemalá část národa, připomněl tím svého  předchůdce Gustáva Husáka. Také on ocejchoval samostatně myslící většinu národa  jako pomýlenou.  Byla v tom i skrytá výzva, když  dobrovolně přijmete statut méněcenných hlupáků, bude vám odpuštěno.  Kritika Klause byla tentokrát výraznější než obvykle, ale byl k tomu  zatraceně dobrý důvod. Lidé přivítali jednoznačný postoj medií, protože přesně vystihoval jejich vlastní názor. Kdyby  elektronická media servírovala cokoli jiného,  než čistou pravdu, těžko by ve své angažované  antiamnestijní mobilizaci uspěla.

Vláda, která  odpovídá za činy prezidenta, poněkud zaspala, když Klausovi včas nezatrhla návštěvu Německa. Ani  této země se  nevyhne jeho nedomyšlená, přesněji  řečeno zlovolná  amnestie.   V jihovýchodním výběžku Spolkové republiky se mohou těšit  na zesílený nápor romských lupičů. Pěkný dárek k Novému roku. 

Václav Vít

Václav Vít

Václav Vít

Především vnitropolitické komentáře, dále o čemkoli, co mě vybudí, pokud možno v odlehčeném duchu

Elektroinženýr, 28 let strávil ve výzkumu a vývoji senzorů záření gama, infračerveného záření, rychlých neutronů a následné elektroniky. V tomto století v důchodu, věnuje se svým zájmům: teoretická fyzika, výpočetní technika. Znalost angličtiny, němčiny, ruštiny, pasivně latiny. Stáří 80 let

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora