A jede se dál

pondělí 28. leden 2013 07:07

Prohráli jsme. V našem městečku Turnově získal Schwarzenberg 57% hlasů. Může nám být útěchou, že na tom, pokud jde o IQ, nejsme tak špatně.

Nezabrala tu lživá kampaň, kterou údajně za zády Zemana rozpoutal jeho volební štáb. Inu,  demokracie má své principiální nedostatky, které snad vyřeší až úplná elektronická robotizace lidstva.  Dokud se tak nestane, budou hlupáci, strašpytlové a jiní mezuláni tvořit významné procento populace. Mají  stejný hlas jako vědci, hrdinové  a jiní čestní podivíni. S tím musí počítat racionální volební kampaň. Mít pravdu a hájit pravdu nestačí. Typický hlupák, čtenář bulváru pravdu nesnáší, touží po senzaci, po negativní senzaci. Tak mu ji dejme! S nadšením ji zbaští a zůstane hluchým  k pozdějším dementy.

Za pět let tu budou další prezidentské volby. S čím asi přijde Zemanův volební štáb? Němci už dostali zabrat až až, navíc je budeme setsakramentsky potřebovat. Což takhle rozehrát polskou kartu?

Nejprve by se mohla objevit v Blesku škodolibá zprávička z Polska, obsahující řadu místních detailů, zdánlivě potvrzujících její autentičnost, například:

"Nejen v Timbuktu ničí fundamentalisté kulturní památky. Také v polském Krakově dav rozlícených katolíků poplival a posléze rozdupal  pazourkovou sošku  pohanského boha Pieruna, pocházející  z mladší doby kamenné. Nalezl ji bagrista Wojciech Glud v jílovitém podloží budoucího nákladového nádraží  Kraków- Poludnie".

 Následně by se kampaň soustředila na zdrcující kritiku islamismu, ostatně souznějící  s většinovým názorem našeho obyvatelstva. Sem tam by se neopomnělo připomenout, že mezi islamistickým a polským fanatismem není až tak velký rozdíl.

A co by s tím měl společného chudák  Zemanův protikandidát?  Ve správnou chvíli  by  bulvár  odhalil jeho závažný kádrový nedostatek. Jeho prababička, známá mošnovská lichvářka  byla navíc ještě polská Židovka!

Nevěšme hlavu, vzhůru do dalších průšvihů!

 

 

Václav Vít

Václav Vít

Václav Vít

Především vnitropolitické komentáře, dále o čemkoli, co mě vybudí, pokud možno v odlehčeném duchu

Elektroinženýr, 28 let strávil ve výzkumu a vývoji senzorů záření gama, infračerveného záření, rychlých neutronů a následné elektroniky. V tomto století v důchodu, věnuje se svým zájmům: teoretická fyzika, výpočetní technika. Znalost angličtiny, němčiny, ruštiny, pasivně latiny. Stáří 80 let

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora