Vyšehradská čtyřka II

pondělí 28. duben 2008 09:57

  Jsou magická místa v matičce Praze, opředená bájemi. Kromě potoka Brusnice poblíž Petřína, zmiňovaného Libuší,  je jím dozajista i VHŠ. Tato zkratka ovšem neoznačuje nějakou tuctovou Vyšší ekonomickou (hospodářskou) školu, jak každého nechtěně napadne. Je to Logo bájné akční trojice Vyšehrad-Horymír-Šemík. Není vyloučeno, že se staneme svědky bezprecedentního fyzikálního úkazu. Poblíž  Vyšehradu se patrně  uzavře smyčka času, rdousící a mixující ve svém středu dávnou minulost, středověk a knihovnu-chobotnici, nepochopenou některými vlivnými současníky.

 

Uchytit se na Letné asi milé chobotničce nebude dopřáno. Na dně driftují  nevypočitatelné tekoucí písky pražských radních, z Hradu jsou přilévány otravné pesticidy nenávistných výroků, moře má ustoupit náročnému ryze komerčnímu megaprojektu. Oficiální úmrtní oznámení má nebohému hlavonožci vystavit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, který si ovšem myje ruce a krásným "homerunem" odpálkoval celou záležitost k zelenému stolu arbitrů Evropské unie.

Zčista jasna se objevilo spásné řešení! Chobotničce svitla naděje, že bude moci přilnout k vyšehradskému skalisku. Pozemek patří městu, radní údajně souhlasí, pro je i vedení knihovny. Nadšení brzy pohaslo, když primátor přímo do kamery  vše dementoval. Na Hradě byli zřejmě jiného názoru.

Chobotnička podle mínění předáků všech parlamentních stran má už odzvoněno. Zanikne nenávratně ve smyčce času. Čím hodnotnějším ji osudová smyčka nahradí? Jedno řešení by tu bylo! Jsme přece na Vyšehradě!  Co kdyby se tu nečekaně opakovala bájná událost v novém remaku. Místo Horymíra sám prezident, místo Šemíka bujará ruská trojka, a bác! Byla by  na světě nová Vyšehradská čtyřka s neomezenými pravomocemi v prostoru i čase.

Václav Vít

Václav Vít

Václav Vít

Především vnitropolitické komentáře, dále o čemkoli, co mě vybudí, pokud možno v odlehčeném duchu

Elektroinženýr, 28 let strávil ve výzkumu a vývoji senzorů záření gama, infračerveného záření, rychlých neutronů a následné elektroniky. V tomto století v důchodu, věnuje se svým zájmům: teoretická fyzika, výpočetní technika. Znalost angličtiny, němčiny, ruštiny, pasivně latiny. Stáří 80 let

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora