Z jakého vrhu je Klausovic Amina ?

středa 8. květen 2013 08:23

Kdo je autorem téhle zpackané Aminy (Jaklova přezdívka amnestie), zlomyslně poškozující řadu slušných lidí? Nemůže jít o vrh bez rodokmenu, či o podvrh, lišácky propašovaný do finální verze dokumentu, který před podpisem už nikdo nečetl?

Je to  jedno z možných vysvětlení, proč nevěřit Klausovi, hrdě velebícímu své finální osudové selhání na Pražském hradě. Zbývá ještě vysvětlení, že tento autoritářský stařec nic nepřehlédl, že však  není zvyklý přiznávat jakákoliv pochybení.

Mediální hvězdou posledních dní byl mladý exhradní  jurista Hasenkopf (Zaječí hlava). Od své role na přípravě druhého bodu amnestie se vehementně distancuje.  S čtvrtletním zpožděním, ale budiž. Je očividně ještě velice mlád. Komu nebo čemu vděčí za svou nevídanou kariéru? Nechal se slyšet, že nepodléhal hradní kanceláři, nýbrž přímo panu Jaklovi. Dobrovolně posluhovat tomuto pánovi, na to musí mít člověk silný žaludek.  Lze mu věřit, že na finální verzi neparticipoval, důvody však nemusely být jen ideové, třeba byla jeho verze  po stylistické stránce příliš kostrbatá.

Pak tu máme pana Koudelku, který údajně  právnicky ošetřil památnou opoziční smlouvu.  Pravá ruka obou posledních prezidentů. Zřejmě zkušený konspirátor, který dokázal před svým zaměstnavatelem, samotným ministrem spravedlnosti, skrýt  svou tajnou misi, připravit podklady pro světodějný Klausův majstrštyk.  Nešťastník Blažek ovšem za nic nemůže, je posledním, jehož názor by některého z  tehdejších hradních velikánů zajímal.

Takže o druhé až třetí místo mezi podezřelými se dělí pan Koudelka s panem Jaklem.  Poslední jmenovaný  práci na amnestii organizoval, občas o nových nápadech informoval úzký okruh tří  hradních znalců a možná si též soukromě zafušoval do právnického řemesla.  Je tedy docela dobře  možné, že prezident, o věci  průběžně informovaný,  nabyl dojmu,  že už ví o amnestii vše od A do Z. Usedl a  podepsal finální verzi, aniž by si ji důkladně pročetl, a aniž by si povšiml  hypotetických  Jaklových vylepšení.

Podezřelým číslo jedna  zůstává  jednoznačně sám  exprezident Václav  Klaus, zatím nepravomocně usvědčený v duchu již neplatného sovětského práva.  Někdejší nejvyšší sovětský prokurátor Višinskij (pozdější ministr zahraničí) je považován za autora právnického  teorému: Přiznání je matkou spravedlnosti. Oběti sovětského teroru se přiznávaly  po dlouhém nesnesitelném mučení, Klaus se přiznal namístě, bez mučení.

Václav Vít

Václav Vít

Václav Vít

Především vnitropolitické komentáře, dále o čemkoli, co mě vybudí, pokud možno v odlehčeném duchu

Elektroinženýr, 28 let strávil ve výzkumu a vývoji senzorů záření gama, infračerveného záření, rychlých neutronů a následné elektroniky. V tomto století v důchodu, věnuje se svým zájmům: teoretická fyzika, výpočetní technika. Znalost angličtiny, němčiny, ruštiny, pasivně latiny. Stáří 80 let

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora