Plavecký mariáš pražských partajníků

sobota 1. červen 2013 12:10

Hříšné partaje města přažského v tom pěkně plavou, zatím se žádná netopí. Škoda!

Topka rychle dohání hendikep, už není neposkvrněným nováčkem, kterému Pražané svěřili takovou spoustu hlasů. Jejich konkurenti zprava i zleva mají náskok,  byli pošpiněni kmotrizmem,  dědičným hříchem opoziční smlouvy. Topka ví, že nevinnost do politiky nepatří, ani do té komunální. Aby dokázala svou vyspělost,  zablokovala loni slibně se vyvíjející očistu Dopravního podniku. Nejprve padl Lich po něm i Svoboda. Ten se na vkus Topkařů  příliš emancipoval od pražské Odeesky, nadále kontaminované  kmotry a exhradismem. 

Topka rozehrává  licitovaný mariáš ve třech, drží bank, ale nemá dost dobrý list, může klidně ostrouhat. Dojde-li k nějakému obtížnému kompromisu, sotva získá prostor na realizaci proklamovaných plánů, pokud vůbec byly míněny vážně.

Ironií osudu kmotrůprostou partají v pražském zastupitelstvu jsou nyní komunisté. To by mohlo nepříjemně zkomplikovat blížící se volby. Naši voliči mají mizernou paměť,  spíše si pamatují nové hříchy a zapomínají na ty staré a postarší, viz prezidentské volby!

Z hlediska laika nacházím triviální východisko. Existují tři slušní jedinci, kteří  se nedočkali valného  vděku od svých stranických kolegů: pánové Tůma, Svoboda a Dienstbier.  Což, kdyby tito mužové uzavřeli triumvirát, vybrali si bez partajních předsudků  solidní  reziduum současného zastupitelstva a začali dělat divy? 

Pokud by uspěli,  mohli by založit  důvěryhodnou partaj.  S prostým názvem. Třeba,  My Pražané. 

Václav Vít

Václav Vít

Václav Vít

Především vnitropolitické komentáře, dále o čemkoli, co mě vybudí, pokud možno v odlehčeném duchu

Elektroinženýr, 28 let strávil ve výzkumu a vývoji senzorů záření gama, infračerveného záření, rychlých neutronů a následné elektroniky. V tomto století v důchodu, věnuje se svým zájmům: teoretická fyzika, výpočetní technika. Znalost angličtiny, němčiny, ruštiny, pasivně latiny. Stáří 80 let

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora