Komu jachta, komu vazba.

čtvrtek 18. červenec 2013 16:48

Vazba není nic příjemného, proto se jí zkušený kmotr už ze zásady velkým obloukem vyhne.

Tu zavolá na správnou linku,  tu zapře řidičák, tu ubrání vzorek své drahocenné krve, tu, v případě akutního ohrožení, naviguje v mezinárodních vodách.  Jeho političtí parťáci v tom ještě neumějí tak bruslit.  Uvíznou -li ve vazbě, není jim pomoci. Těm pomůže leda tak ten  Nejvyšší, v naší sekulární zemi Nejvyšší soud.

Kriminalisté doposud tají  celkový směr a rozsah  svého konání, my laici však  můžeme průběžně sklízet vedlejší plody jejich pilné práce. Málokoho, kromě nejbližších příbuzných a přátel rodiny, zřejmě dojímá osud magistry Nagyové. Právě tak málokdo truchlil nad osudem exposlanců, kteří náleželi do antinečasovského křídla ODS, blízkého bývalému Hradu a pražským kmotrům.

Politování si ovšem zaslouží  Petr Nečas.  Podlehnout atraktivní ženě bývá velmi příjemné a v dnešní době plné emancipace, dokonce společensky únosné. Ovšem, nesmí dotyčná žena být pracovně podřízenou  svého sexuálně podřízeného maníka. Pak to nedělá dobrotu, zvláště ne na Úřadu vlády.

V base dosud bručí lidé z vojenské rozvědky.  Ty bych vzal na milost. Manželka premiéra v ohrožení! Mohlo jít o mezinárodní vydírání. Vojáci jsou zvyklí plnit rozkazy. Jejich povinností je rozkazy plnit, ne nad nimi rozumovat!

Komu ten cirkus, nezávisle na záměru kriminalistů, prospěl?

Prezidentovi.  Dostal příležitost sešikovat vlastní vládu.
Zemanovcům. Jejich šance proniknout do parlamentu se zvýšily.
Kmotrům. Bude tu snaha okleštit pravomoci státních zástupců.
Klausovi. Pomalu upadal v zapomenutí, teď může ostře útočit na nepřátele svých přátel.
Paní Klausové. Její cesta do Prešpurka, kraje Dunaja (Bratislavy)  je otevřená.
Haškovu křídlu v ČSSD.

Komu  nebo čemu  to  neprospělo?

Parlamentní demokracii
parlamentním stranám
směřování naší země a politickému klimatu.

Bude státním zástupcům dána možnost dotáhnout tuto obří causu do kýženého konce?  Pokud nebude, zůstanou výsledkem jejich snažení jen dosavadní negativa s obtížně odhadnutelnými  politickými konsekvencemi.

Václav Vít

Václav Vít

Václav Vít

Především vnitropolitické komentáře, dále o čemkoli, co mě vybudí, pokud možno v odlehčeném duchu

Elektroinženýr, 28 let strávil ve výzkumu a vývoji senzorů záření gama, infračerveného záření, rychlých neutronů a následné elektroniky. V tomto století v důchodu, věnuje se svým zájmům: teoretická fyzika, výpočetní technika. Znalost angličtiny, němčiny, ruštiny, pasivně latiny. Stáří 80 let

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora