Čistá fikce.

čtvrtek 25. červenec 2013 09:49

Zázraky se sice dějí jen pod přísným dohledem Vatikánu, ale i v sekulární politice se občas vyskytnou velmi překvapivé úkazy.

Představitelé totalitního establishmentu s oblibou šokovávali veřejnost nečekanými zvraty svých politických postojů. Tak třeba Molotov v roce 1939 prohlásil: "Ještě včera bylo Německo naším nepřítelem, dnes jím už není". Pěkná bomba po šesti letech úhlavního nepřátelství. Nebo jiný příklad. Až do roku 1954 nesl maršál Tito nepěknou nálepku krvavého psa  jugoslávského lidu. Pak se zásluhou světově populárního klauna, kukuřičného Nikity Chruščova stal přes noc drahým soudruhem Titem. Kam se hrabe bulvár!

Bylo by překvapující , kdyby podobné senzační a vysoce efektivní projevy moci ušly pozornosti našeho současného prezidenta. Právě v tomto okamžiku pevně třímá otěže moci.  S pravicí si zahrává jako kočka s myší.  Sociální demokraté jen trnou, aby někde  nešlápli vedle a nepokaňhali  si to na nejvyšších místech.  Právě teď nastal  vhodný čas  šokovat veřejnost něčím  opravdu pozitivním. 

Umíte si jen představit, jaký by to vyvolalo boom sympatií, kdyby si prezident náhle rozmyslel jmenovat paní Lívii velvyslankyní na Slovensku?  V  jejím vlastním zájmu by raději neuváděl  důvody.  Ty ostatně Jsou všeobecně známé.  Novinářské hyeny by si s tím už poradily.

Klaus by buď mlčel, čímž by prokázal svou slabost, nebo by naopak začal vyskakovat, čímž by se ještě více zesměšnil. Krásná odplata za léta ponižujícího nuceného spojenectví.

Šance, že se tak stane je sice  malá, ale nikoli nulová. Právě tak,  jak se udála vysoce nepravděpodobná recidiva záplav před pár měsíci nebo jak nastal nečekaný  konec šťastných líbánek dvojice PN+JN. 

Václav Vít

Václav Vít

Václav Vít

Především vnitropolitické komentáře, dále o čemkoli, co mě vybudí, pokud možno v odlehčeném duchu

Elektroinženýr, 28 let strávil ve výzkumu a vývoji senzorů záření gama, infračerveného záření, rychlých neutronů a následné elektroniky. V tomto století v důchodu, věnuje se svým zájmům: teoretická fyzika, výpočetní technika. Znalost angličtiny, němčiny, ruštiny, pasivně latiny. Stáří 80 let

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora