Dnes, 8.srpna 2013

čtvrtek 8. srpen 2013 17:19

Politická situace v Česku se po včerejšku radikálně změnila. Neztrácejme naději!

Body si připisuje Miloš Zeman. Zkrotil sociální demokraty a má je nyní na povel. Nutno přiznat, že ta včerejší operace byla přímo geniálně vymyšlena. S minimálními náklady, za hypotetickou  tržní cenu dvou prodejných poslanců, bylo dosaženo následujících změn:

byla zlikvidována těsná pravicová většina ve sněmovně
byla výrazně zvýšena pravděpodobnost předčasných sněmovních voleb
bylo významně oslabeno antiklausovské křídlo v ODS,
čímž byl zároveň posílen vliv Milošova někdejšího i současného strategického spojence

Prakticky celá politická scéna teď leží u znecitlivělých nohou nemocného muže. Až na jednu výjimku,až na Miroslava Kalouska a jeho Karel Schwarzenberg's  boys.  Unese to Kalousek se ctí? Má stejně pestrou  politickou minulost jako Miloš Zeman. Také on s chutí a velkým nasazením zrazoval své přátele. Má tedy tu nejlepší kvalifikaci pro tento zemanovský způsob politického boje.

Zbývá už jen otázka, jakou má ještě šanci současná ODS? Odvrátí záměr Klause-Zemana?

Inu, milé děti i páni rodičové, dnešní ODS  připomíná bio-jablko, doporučované osmi z devíti lékařů. Je zaručeně prosté cizáckých pesticidů. O jeho nutriční  nezávadnosti svědčí  čile se mrskající larvy hanspalky, odborné veřejnosti známější pod názvem hanspaulka šárecká. Je logické, že chemicky neošetřený plod snadněji podléhá hnilobné korupci.  Potenciálního voliče je radno varovat, aby neopomněl  před nakousnutím pečlivě vybírat neporušené oblasti slupky. Pokud přesto uhryznutý byte chutná hořce, pak obsahuje exkrementy výše zmiňované larvy. Pokud  je žvanec mazlavé konsistence, jde o běžnou hnilobu. V obou případech radíme neprodleně vyplivnout, nejlépe do předem připraveného  antiseptického ubrousku s logem modrého ptáka. 

Nemají-li nejbližší volby skončit úplným propadákem, nezbude předákům ODS nic jiného, než od plané rétoriky přejít k činům. Konečně začít s ořezáním shnilé tkáně a s nemilosrdným vyšťouráváním dobře zabydlených larev. Ty potvůrky už docela nahlas volají po návratu svého hospodina.  

Hniloba ovšem nezmizí, přesedlá na jiné ovoce s nejlepšími  preferencemi lékařských odborníků.
To už, milá dítka, bude zas úplně jiná pohádka. 

S dobrým koncem? Ale co vás to napadá!

 

 

Václav Vít

Václav Vít

Václav Vít

Především vnitropolitické komentáře, dále o čemkoli, co mě vybudí, pokud možno v odlehčeném duchu

Elektroinženýr, 28 let strávil ve výzkumu a vývoji senzorů záření gama, infračerveného záření, rychlých neutronů a následné elektroniky. V tomto století v důchodu, věnuje se svým zájmům: teoretická fyzika, výpočetní technika. Znalost angličtiny, němčiny, ruštiny, pasivně latiny. Stáří 80 let

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora