Inteligentní klobouk

neděle 8. září 2013 16:21

Nejen inteligentní mobil, ale i ...

Inteligentní mobil má už dnes snad každý teenager.  Inteligentní brýle, vybavené miniaturním komputerem a plnící navíc roli fotoaparátu či kamery se zřejmě již brzy objeví na trhu. Pokud to ovšem nezatrhnou samozvaní ochránci lidského soukromí.

V posledních týdnech se objevily informace o inteligentních náramkových hodinkách, které kromě svého  hlavního účelu, budou hrát roli jakéhosi prostředníka mezi vámi a vaším inteligentním mobilem. Automaticky se předpokládá jistá mentální nedostatečnost lidského  uživatele. 

První  zmínky o inteligentním klobouku jsou v Harrym Potterovi.  V bradavickém učilišti ho nasazovali na hlavu každému novému studentovi. Klobouk  vykonal nedestruktivní mentální analýzu uchazeče, ohodnotil jeho nadání a charakter a podle výsledků pak poslal čarodějnického učně  na tu či onu fakultu, která měla zajistit jeho další odborný růst. 

Tato pohádková vize se  velmi brzy, ovšem v modifikované podobě,   může dočkat reálného naplnění.  Inteligentní klobouk nasazený na hlavu, by mohl nejen analyzovat duševní schopnosti a charakterové vlastnosti svého nositele,  mohl by i korigovat jeho chování, podobně jako wikipedie,  v reálném čase zaplňovat mezery v jeho  vzdělání, včetně tlumočení  do i ze  šesti hlavních světových jazyků. 

Dobré zkušenosti s jeho prototypem má i náš pan prezident, jak je zřejmé z přiloženého animovaného obrázku.  Se svým IH (Inteligent Hat) si rozumí i v osobní rovině. Nemůže-li sám ze zdravotních důvodů vesele křepčit, zvládne to za něj  jeho klobouk.

Miloš Zeman se svým divotvorným kloboukem

Václav Vít

Žádný diskusní příspěvek dosud nebyl vložen.

Václav Vít

Václav Vít

Především vnitropolitické komentáře, dále o čemkoli, co mě vybudí, pokud možno v odlehčeném duchu

Elektroinženýr, 28 let strávil ve výzkumu a vývoji senzorů záření gama, infračerveného záření, rychlých neutronů a následné elektroniky. V tomto století v důchodu, věnuje se svým zájmům: teoretická fyzika, výpočetní technika. Znalost angličtiny, němčiny, ruštiny, pasivně latiny. Stáří 80 let

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora

tento blog
všechny blogy