Inteligentní klobouk

neděle 8. září 2013 16:21

Nejen inteligentní mobil, ale i ...

Inteligentní mobil má už dnes snad každý teenager.  Inteligentní brýle, vybavené miniaturním komputerem a plnící navíc roli fotoaparátu či kamery se zřejmě již brzy objeví na trhu. Pokud to ovšem nezatrhnou samozvaní ochránci lidského soukromí.

V posledních týdnech se objevily informace o inteligentních náramkových hodinkách, které kromě svého  hlavního účelu, budou hrát roli jakéhosi prostředníka mezi vámi a vaším inteligentním mobilem. Automaticky se předpokládá jistá mentální nedostatečnost lidského  uživatele. 

První  zmínky o inteligentním klobouku jsou v Harrym Potterovi.  V bradavickém učilišti ho nasazovali na hlavu každému novému studentovi. Klobouk  vykonal nedestruktivní mentální analýzu uchazeče, ohodnotil jeho nadání a charakter a podle výsledků pak poslal čarodějnického učně  na tu či onu fakultu, která měla zajistit jeho další odborný růst. 

Tato pohádková vize se  velmi brzy, ovšem v modifikované podobě,   může dočkat reálného naplnění.  Inteligentní klobouk nasazený na hlavu, by mohl nejen analyzovat duševní schopnosti a charakterové vlastnosti svého nositele,  mohl by i korigovat jeho chování, podobně jako wikipedie,  v reálném čase zaplňovat mezery v jeho  vzdělání, včetně tlumočení  do i ze  šesti hlavních světových jazyků. 

Dobré zkušenosti s jeho prototypem má i náš pan prezident, jak je zřejmé z přiloženého animovaného obrázku.  Se svým IH (Inteligent Hat) si rozumí i v osobní rovině. Nemůže-li sám ze zdravotních důvodů vesele křepčit, zvládne to za něj  jeho klobouk.

Miloš Zeman se svým divotvorným kloboukem

Václav Vít

Václav Vít

Václav Vít

Především vnitropolitické komentáře, dále o čemkoli, co mě vybudí, pokud možno v odlehčeném duchu

Elektroinženýr, 28 let strávil ve výzkumu a vývoji senzorů záření gama, infračerveného záření, rychlých neutronů a následné elektroniky. V tomto století v důchodu, věnuje se svým zájmům: teoretická fyzika, výpočetní technika. Znalost angličtiny, němčiny, ruštiny, pasivně latiny. Stáří 80 let

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora