Smyčka času po česku.

neděle 15. září 2013 13:51

Zabřednutí do smyčky času může být pro laika vzrušující, leč v Česku je to pěkná otrava.

Představme si, že časová souřadnice tvoří uzavřenou smyčku. Všetečný divák - cestoval by stále dokola prožíval stejný sled identických událostí, jako na  řetízkovém kolotoči, jenže by nešlo o předraženou pouťovou atrakci, ale o reálný život.

Včera jsem na webu nechtěně  narazil na Parlamentní listy a nestačil se divit. Ejhle, Petr Žantovský! Kdepak či kdypak jsme se to s tímhle pánem už setkali? Aha! Před dvanácti lety a zhruba desíti měsíci, v době televizní krize. Tehdy společně s Petrem Štěpánkem (politikem nikoli hercem) zastávali velmi vyhraněná oposmluvně nevraživá stanoviska vůči České televizi. A dnes je to tu znovu.  Politická smyčka času se uzavírá.

Jak prý pookřál, když se doslechl o odvolání Daniely Drtinové z Komentovaných událostí. Co si o sobě ti novináři myslí, že jsou to oni, kdo rozhodují o politice? A ten jejich hanebný výslechový přístup k významným politikům! Jak naopak zodpovědně a zdvořile se chovají komentátoři z televize Barrandov!

Pařez zůstane pařezem. Nevím zda ten pán je ještě aktivním členem ODS,  nebo zda už přesedlal k paní  Bobošíkové, další významné aktérce z Hodačovy éry. Nicméně, zůstaňme u ODS. Jak hlasitě uvnitř této strany zaznívají podobné žantiády? Potenciální pravicové voliče to musí eminentně zajímat. Zejména ty, kteří by z nedostatku lepšího výběru volili Topku, ale nemusejí zrovna moc Kalouska.

Snad ještě jednu starší vzpomínku. Před třiačtyřiceti lety jsem byl na vědecké konferenci v Brightonu. Večer jsem koukával na televizi BBC a zaujala mě interview politiků. Jak pěkně zostra až nestoudně je vyslýchali reportéři. Jak je vraceli zpět k tématu, jak jim skákali do řeči, jak jím předhazovali veřejně dostupná fakta! Kéž by to tak jednou bylo i u nás!.

Stalo se, ale naším zpátečníkům to moc nevoní. Raději to bezzubé cenzurované  normalizační zpravodajství. Občan ať se hezky zařadí a drží hubu, na vládnutí jsou tu odborníci, volení politici. Že kradou, že jsou zkorumpovaní, že posluhují kmotrům, domácím i externím?  Ale soudruzi, totiž, ale pánové, kradlo se vždy a všude, ale nikdo o tom nemusí vědět.  To jen poškozuje naši pověst a odrazuje zahraniční investory. 

 

P. S. Bylo by ovšem chybou nečíst Parlamentní listy.  Bezpečnější je přesně vědět kdo je kdo.

Václav Vít

Žádný diskusní příspěvek dosud nebyl vložen.

Václav Vít

Václav Vít

Především vnitropolitické komentáře, dále o čemkoli, co mě vybudí, pokud možno v odlehčeném duchu

Elektroinženýr, 28 let strávil ve výzkumu a vývoji senzorů záření gama, infračerveného záření, rychlých neutronů a následné elektroniky. V tomto století v důchodu, věnuje se svým zájmům: teoretická fyzika, výpočetní technika. Znalost angličtiny, němčiny, ruštiny, pasivně latiny. Stáří 80 let

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora

tento blog
všechny blogy