Smyčka času po česku.

neděle 15. září 2013 13:51

Zabřednutí do smyčky času může být pro laika vzrušující, leč v Česku je to pěkná otrava.

Představme si, že časová souřadnice tvoří uzavřenou smyčku. Všetečný divák - cestoval by stále dokola prožíval stejný sled identických událostí, jako na  řetízkovém kolotoči, jenže by nešlo o předraženou pouťovou atrakci, ale o reálný život.

Včera jsem na webu nechtěně  narazil na Parlamentní listy a nestačil se divit. Ejhle, Petr Žantovský! Kdepak či kdypak jsme se to s tímhle pánem už setkali? Aha! Před dvanácti lety a zhruba desíti měsíci, v době televizní krize. Tehdy společně s Petrem Štěpánkem (politikem nikoli hercem) zastávali velmi vyhraněná oposmluvně nevraživá stanoviska vůči České televizi. A dnes je to tu znovu.  Politická smyčka času se uzavírá.

Jak prý pookřál, když se doslechl o odvolání Daniely Drtinové z Komentovaných událostí. Co si o sobě ti novináři myslí, že jsou to oni, kdo rozhodují o politice? A ten jejich hanebný výslechový přístup k významným politikům! Jak naopak zodpovědně a zdvořile se chovají komentátoři z televize Barrandov!

Pařez zůstane pařezem. Nevím zda ten pán je ještě aktivním členem ODS,  nebo zda už přesedlal k paní  Bobošíkové, další významné aktérce z Hodačovy éry. Nicméně, zůstaňme u ODS. Jak hlasitě uvnitř této strany zaznívají podobné žantiády? Potenciální pravicové voliče to musí eminentně zajímat. Zejména ty, kteří by z nedostatku lepšího výběru volili Topku, ale nemusejí zrovna moc Kalouska.

Snad ještě jednu starší vzpomínku. Před třiačtyřiceti lety jsem byl na vědecké konferenci v Brightonu. Večer jsem koukával na televizi BBC a zaujala mě interview politiků. Jak pěkně zostra až nestoudně je vyslýchali reportéři. Jak je vraceli zpět k tématu, jak jim skákali do řeči, jak jím předhazovali veřejně dostupná fakta! Kéž by to tak jednou bylo i u nás!.

Stalo se, ale naším zpátečníkům to moc nevoní. Raději to bezzubé cenzurované  normalizační zpravodajství. Občan ať se hezky zařadí a drží hubu, na vládnutí jsou tu odborníci, volení politici. Že kradou, že jsou zkorumpovaní, že posluhují kmotrům, domácím i externím?  Ale soudruzi, totiž, ale pánové, kradlo se vždy a všude, ale nikdo o tom nemusí vědět.  To jen poškozuje naši pověst a odrazuje zahraniční investory. 

 

P. S. Bylo by ovšem chybou nečíst Parlamentní listy.  Bezpečnější je přesně vědět kdo je kdo.

Václav Vít

Václav Vít

Václav Vít

Především vnitropolitické komentáře, dále o čemkoli, co mě vybudí, pokud možno v odlehčeném duchu

Elektroinženýr, 28 let strávil ve výzkumu a vývoji senzorů záření gama, infračerveného záření, rychlých neutronů a následné elektroniky. V tomto století v důchodu, věnuje se svým zájmům: teoretická fyzika, výpočetní technika. Znalost angličtiny, němčiny, ruštiny, pasivně latiny. Stáří 80 let

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora