Zeman dlouhodobě konsistentní.

pondělí 28. říjen 2013 11:28

Ještě předevčírem to na domácí poltické scéně vypadalo nadějně, dnes už tomu tak není.

V populárním nedělním  pořadu OVM zazněla z úst nejvyšších stará ohraná židovská anekdota, 
zřejmě nikoli náhodou. Slyšte:

"Všechno je jinak, prozradil  Kohn  na smrtelné posteli svému synovi. " 

O synovi se toho moc neví, zřejmě si  vzal k srdci poučení svého otce a stal se z něho vychytralý Roubíček.  Více  se toho ví o Miloši Zemanovi, u kterého je velmi často něco jinak, než  jak to slíbí  nebo jak to v rozporu s vlastní interpretací už stačil spáchat.

Například dal na vědomí, že do koaličních vyjednávání vstoupí až tehdy, kdy strany bez  jeho pomoci nebudou schopny dospět k rozumnému konsensu. Slib sice nesplnil, ale nutno uznat, že zůstal věren  svému stylu politické práce, který se nám nezkušeným  amatérům jeví jako podrazácky.

Zřejmě neunesl drtivou volební porážku své partaje, štván chorobnou potřebou se pomstít, už několik málo hodin po uzavření volebních místností  začal s destrukcí sociální demokracie. Povolal si své  tři miloučké baculaté hlodavce  Haška, Tejce a Škromacha, předal jim nezbytné instrukce kterak si zchladit žáhu na Sobotkovi.  Že tím uškodí  povolebnímu vyjednávání? Že tím ohrozí rýsující se koalici  socialistů, anoistů a lidovců? Proč ne? V jeho zájmu je přece nedohoda. O co déle potrvá stav nejistoty, o to více prostoru a času získá pro své ponuré hrátky, o to déle budou zemi beztrestně vládnout jeho vykutálení Zemanovci.

Ačkoli mě příliš nenadchla myšlenka častých referend pana Okamury, v jednom případě bych udělal čestnou výjimku, proč nepoložit voličům jednoduchou otázku: "odvolat prezidenta Zemana?"

Václav Vít

Václav Vít

Václav Vít

Především vnitropolitické komentáře, dále o čemkoli, co mě vybudí, pokud možno v odlehčeném duchu

Elektroinženýr, 28 let strávil ve výzkumu a vývoji senzorů záření gama, infračerveného záření, rychlých neutronů a následné elektroniky. V tomto století v důchodu, věnuje se svým zájmům: teoretická fyzika, výpočetní technika. Znalost angličtiny, němčiny, ruštiny, pasivně latiny. Stáří 80 let

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora