Advent kýžené vlády

neděle 15. prosinec 2013 11:46

Jede-li vůz s kopce, vola nevypřahej! Nehrozí nám prodloužená vláda vlády v demisi?

Už to trvá nějaký ten pátek. Od onoho volebního pátku a půlky volební soboty  přeteklo už dost a dost předraženého moku z vodáren do kanalizací. Vláda se tu rýsuje stále reálněji, přesto přetrvává nepříjemný pocit, že se to ještě může zvrtnout a všechno půjde jaksi jinam. Kam, to by nám  nejvýstižněji naservíroval pan  Rusnok,  zatímco pánové  Hašek a Tejc by pokorně poklekli na Hradčanech  před svým Gospodinem.

Dnes budou jednat lidovci. Bude záležet na tom,  jak se pan Bělobrádek vyspí ze svého amerického snu,  jak se zviditelní pan Čunek a s čím podnětným přispěchá pan Kasal.  Pan Kalousek už v partaji  naštěstí není, takže superpodraz nasměrovaný  do vlastních řad a do řad koaličních spojenců spíše nehrozí.

Miloš Zeman se už dostatečně  zotavil ze svého nevydařeného kolenotoče nad fiktivním psem. Na Štěpána k nám promluví,  a tak  se z první ruky  dozvíme jak na tom vlastně jsme. Ve vánočním týdnu se už v minulosti děly věci (h)různé. V osmašedesátém byl tou dobou  odrovnán antistalinista Josef Smrkovský. Co když se prezident rozpomene na své proroctví z první neděle po volbách: "Pověřím-li někoho  sestavením vlády, ani  zdaleka to  ještě neznamená, že ho jmenuji  premiérem".

Jede-li vůz  s kopce, vola nevypřahej, radí staré přísloví.  Což takhle znovu jmenovat právě jeho, tedy Rusnoka? Prezident na to má právo a druhý rezervní pokus v rukávě. To už by byl pěkný sportovní výkon, skutečný politický veletoč, žádný zpackaný kolenotoč.

Raději ne, Miloši Zemane! Nemuselo by to dopadnout. Chybí tu pan Šlouf, žádný amatér, skutečný  odborník na zvláště závažné podrazy. Od té doby, co jsi ho zapudil, se ti ne a ne a nedaří.

Václav Vít

Václav Vít

Václav Vít

Především vnitropolitické komentáře, dále o čemkoli, co mě vybudí, pokud možno v odlehčeném duchu

Elektroinženýr, 28 let strávil ve výzkumu a vývoji senzorů záření gama, infračerveného záření, rychlých neutronů a následné elektroniky. V tomto století v důchodu, věnuje se svým zájmům: teoretická fyzika, výpočetní technika. Znalost angličtiny, němčiny, ruštiny, pasivně latiny. Stáří 80 let

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora