Štěpánská koleda

čtvrtek 26. prosinec 2013 16:41

Nic o svatém Štěpánovi, koledě, ledu ani o psech. Řeč bude o současné příjemně lenivé sváteční idylce.

Zeman překvapil. Nikoho, Sobotku ani Kalouska, nezesměšnil, nic temného nenaznačil. Pochválil se za splnění svých  slibů. Nemyslím, že by šlo o narcisismus, spíš o chvályhodný pokus smířit se s národem. se kterým si to v posledních měsících pěkně zavařil. Můžete namítnout, nechvalme dne před večerem. Jenže mnohem příjemnější je být hýčkán smířlivou vánoční atmosférou, v níž jakoby se čas na chvilinku  zastavil. Do nových průšvihů v novém roce je přece tak daleko, nekažme si vánoční idylku!

Ideální  by bylo vyrazit s běžkami do nedalekých polí a lesů, ale chybí sníh. V nížinách a ve středních polohách se nevyskytuje vůbec, na horách jen ve vybraných lokalitách.  Za totáče by se řeklo, že sněhu je dost, ovšem ne zas tolik, aby zbylo i  na nestraníky.  V listnatém lesíku opodál je veselo jak v márnici. Nahoře holé vyzáblé haluze, dole tlející listí, celek  navozuje atmosféru vybydlených barabizen v ostravském Přednádraží.

Včera večer  jsem odmítl  konzumovat  vysoce kalorický příděl televizních pohádek a naladil  starou oblíbenou Pro 7. Dávali tam "Cowboys and Aliens".  Byl to pozoruhodný mix  tří žánrů, trvající drahných 150 minut. Manželku zaujal ten upíro hororový, mě spíše ten westernový s prvky sci fi. Hlavní hrdina, kterého si zahrál Daniel Craig,  byl ke spokojenosti diváka prakticky nezranitelný, v roli kontroversního ,stárnoucího, na konci polepšeného  tycoona  vystoupil sám nikoli nestárnoucí Indiana, Harrison Ford.

Nuže, první  etapu svátků máme za sebou, těšme se na Silvestra a Nový rok bez novoročního projevu.  

Václav Vít

Václav Vít

Václav Vít

Především vnitropolitické komentáře, dále o čemkoli, co mě vybudí, pokud možno v odlehčeném duchu

Elektroinženýr, 28 let strávil ve výzkumu a vývoji senzorů záření gama, infračerveného záření, rychlých neutronů a následné elektroniky. V tomto století v důchodu, věnuje se svým zájmům: teoretická fyzika, výpočetní technika. Znalost angličtiny, němčiny, ruštiny, pasivně latiny. Stáří 80 let

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora