Prodloužený advent nové vlády.

úterý 7. leden 2014 12:31

Koalice musí zrát jako plesnivý sýr. Teprve až z ní začnou odpadávat celé kusy, nastane Den Zemana.

Nejvyšší znalec nasmrádlých politických kejklí ví své.  Vládní koalice musí zrát jako plesnivý sýr.  Teprve, až dokáže bez potíží  podlézt  stovkovou laťku ve sněmovně, bude vhodné jmenovat loaiální podúřednickou vládu.  Vyšlo to tak s koalicí  Miroslavy Němcové, při troše trpělivosti  to může klapnout i s koalicí Bohumila Sobotky. Chybí tu sice velký konspirátor Šlouf, je tu ale pětice H - županů. Čo to tárám, pětice Haškových hejtmanů.  To by už vydalo jen na stošestkovou většinu. Jakmile jednou započne sestupný trend, je těžké ho zvrátit. Ještě tak měsíc, dva a bude ruka v rukávě!

Snad to tak nedopadne, dostatek zlé vůle by se  jistě našel. Uvidíme, co se upeče na Hradě a na  zámcích Jihomoravského kraje a jak na to zareagují šéfové trojkoalice. 

Bylo -li zle v rudých dobách nedávno minulých, s velkým gustem se rozpitvávaly patálie postihnuvší blízké i vzdálené zahraničí, podle receptu: U nás sice řádí sedmihlavá saň, za devatero horami a devatero řekami zase mají žábu na prameni! Takže i nás by dnes mělo těšit, že Mikuláš Dzurinda se praštil do hlavy, že božská Enži má nalomenou pánev, že rumunský ministr půjde snad už podruhé za katr, že strýc miloučkého Kim Čong una byl po vzoru Haškova hrdiny fízla  Bretschneidera sežrán (ne)vlastními psy.

Nějak moc se mi neulevilo.  Spíš  by mě potěšilo, kdyby Zeman  neprodleně jmenoval Sobotkovu vládu a pak,  pro dobro této země, začal  čerpat časově  neomezenou prezidentskou dovolenou.

Václav Vít

Václav Vít

Václav Vít

Především vnitropolitické komentáře, dále o čemkoli, co mě vybudí, pokud možno v odlehčeném duchu

Elektroinženýr, 28 let strávil ve výzkumu a vývoji senzorů záření gama, infračerveného záření, rychlých neutronů a následné elektroniky. V tomto století v důchodu, věnuje se svým zájmům: teoretická fyzika, výpočetní technika. Znalost angličtiny, němčiny, ruštiny, pasivně latiny. Stáří 80 let

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora