Brabec Brabence sezob aneb geneze jednoho bonmotu.

čtvrtek 30. leden 2014 09:46

jak se to možná  seběhlo? Na počátku byla písnička Voskovce a Wericha,  pak prezidentova bonmotománie a  na konci jeho neúnavná  vendetománie.

V oné písničce brabec brabence málem sezob, brabenec se chechtá,  Ezop se ho hned ptá, čemu že se na trávě v lese právě chechtá. Střih. V návrhu ministrů se vyskytuje jméno Brabec. Kdo by odolal pokušení nedodat fiktivního Brabence, zvláště,  když to udělá z budoucího premiéra výstavního vola.

Počkat, ještě také se  dlouho vznášela ve vzduchu hrozba, že tři navrhovaní ministři neprojdou. Je třeba dotyčné ještě na poslední chvíli vystresovat.  jak? Oznámením, že tři ministři skutečně nebudou jmenováni. Pár vteřin napětí a bomba, jedná se o fiktivní ministry se zkomolenými jmény! Jak toho Brabence a další vykloubeniny vmanévrovat do reality. Na to máme své lidi. V Lidovém domě. Stačí sesmolit příslušný  průvodní dopis, který vyřídí profík sekretářka. Šéf ví, že je na ni spoleh, podpis, razítko a šmitec! Teď to jen v pravou chvíli a na správném místě pořádně rozmáznout.

Musí to vidět a slyšet co nejvíce lidí. Ceremoniál dlouho předlouho bezdůvodně odkládaného jmenování vlády je ta nejvhodnější  příležitost. 

Legrace končí. Sobotka by si po 95 denním překážkovém běhu měl dát zkontrolovat krevní tlak, Zeman zase pozor, aby v rámci vládní odvety, v dobré náladičce nepodepsal docela maličkou  mrňavoučkou abdikačku.  

Václav Vít

Václav Vít

Václav Vít

Především vnitropolitické komentáře, dále o čemkoli, co mě vybudí, pokud možno v odlehčeném duchu

Elektroinženýr, 28 let strávil ve výzkumu a vývoji senzorů záření gama, infračerveného záření, rychlých neutronů a následné elektroniky. V tomto století v důchodu, věnuje se svým zájmům: teoretická fyzika, výpočetní technika. Znalost angličtiny, němčiny, ruštiny, pasivně latiny. Stáří 80 let

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora