Quisling Vasil Biľak konečně odsouzen!

čtvrtek 6. únor 2014 15:33

Být to v Česku, mohl se radovat z Klausovy amnestie. Buďme však spravedliví, ani Slováci jeho toxickou kauzu příliš neuspěchali. A tak vlastizrádce a válečného zločince až v úctyhodném věku 96 let dostihly neúplatné přírodní zákony. 

Abychom to vzali pěkně po leninsku, nuže tedy, řekneš normalizace a myslíš Biľaka, řekneš Biľak  a myslíš normalizaci.  Tento muž byl po srpnu 1968 nenahraditelným hlídacím psem komunistické diktatury, odpovědným přímo Kremlu. To on donášel na Husáka, kdykoli se pokusil o sebemenší krůček směrem k liberalizaci. Výsledkem byla skutečnost, že Československo bylo v politickém slova smyslu nejzaostalejším středoevropským satelitem Sovětského Ruska.

V sousedních zemích  Lido Demo se postupně dostali k moci komunističtí liberálové. Naopak naši komunisté by až do listopadu 1989 pevně hájili výdobytky "reálného socializmu" nebýt toho, že na zásah Garbačova byl Biľak krátce před tím odstaven od moci.

Nicméně Biľakovi lze přičíst i jisté pozitivní zásluhy.  Sice nenáviděl Čechy, ale tento nedostatek kompenzoval jistou vstřícností k Slovákům. Spousta mladých Slováků, tak zvaných "Čechů de luxe"  nalezla práci na pražských úřadech, nejen na těch federálních. Pamatuji jednoho z nich, usídleného  na českém ministerstvu průmyslu. Jindy zas čeští vědci, kteří s odřenýma ušima pronikli do Švýcarska na symposium o jaderné technice, se v tomto památném městě setkali se slovenskými venkovany z  autobusového zájezdu. Sám jsem běžecké lyže, vyráběné v Novém Městě na Moravě, nakoupil v daleké Bratislavě, v Česku nebyly k dostání. Nedostatkové škodovky bylo možno od romských spoluobčanů za menší bakšiš nakoupit až v Prešově!

Říká vám něco pojem  Biľakova sobota? Byla to pracovní sobota. Státní svátky se tehdy  musely napracovávat, dokonce, dosti nelogicky, i Svátek práce. Sice bylo zjištěno, že pracovní soboty jsou ekonomicky ztrátové,  pro vysokou zmetkovitost, pracovní úrazy (po požití alkoholu), zbytečné  energetické výdaje  budov, v nichž se spíše  nepracovalo, většinou jen kecalo a  chlastalo.

K čemu byly Biľakovy soboty vlastně dobré? Inu, Biľak nás nenáviděl,  nemohli jsme vypadnout  na chaty, na chalupy nebo kamkoli jinam,  nemohli jsme  na dva dny  dát vale "reálnému socializmu". Trávíval jsem víkendy na chatě své sestry, kousíček od Českých Budějovic.  Tam jsem si oblíbil němčinu, zvláště tu s tvrdým hrčivým  "r", a to pilným sledováním obou tehdejších rakouských  televizních kanálů FS1 a FS2.

Možná, že něco podobného  postihlo i  tvůrčí otce Járy Cimrmana. I jejich hrdina  nás nostalgicky vrací do  starého mocnářství.  Cimrman je nejen kvalifikovaným vynálezcem, je i samorostlým  českým vlastencem, který  velice miluje svou rodnou "Böhmen". Pst, ať se to nedozví Biľak! Jako mnozí komunisté může škodit i po smrti.

Václav Vít

Václav Vít

Václav Vít

Především vnitropolitické komentáře, dále o čemkoli, co mě vybudí, pokud možno v odlehčeném duchu

Elektroinženýr, 28 let strávil ve výzkumu a vývoji senzorů záření gama, infračerveného záření, rychlých neutronů a následné elektroniky. V tomto století v důchodu, věnuje se svým zájmům: teoretická fyzika, výpočetní technika. Znalost angličtiny, němčiny, ruštiny, pasivně latiny. Stáří 80 let

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora