Soči 2014

sobota 8. únor 2014 16:18

První dojmy TV diváka, spíše nevážně, leč v dobrém.

Tahle subtropická zimní olympiáda je nezpochybnitelným Putinovým dílem, Putinovou dcerou, počatou a s menšími bolístkami zrozenou na půl cestě mezi letoviskem Soči a nedalekým letištěm v Adleru.  Televizní reportér nám s taktem jemu vlastním  diskrétně  prozradil, že je místními přezdívána Olympiáda Vladimírovna, příjmením zřejmě Putina, pokud ovšem po vzoru jiných vyvedených dcer potentátů nebude jednou spíše známa jako Rasputina.

Úvodní ceremoniál mě natolik zaujal, že jsem propásl i předtočené poselství prezidenta Zemana, vysílané na ČT24. Po vzoru Pekingu či správněji Beijingu a Londýna se konala velkolepá show, téměř dokonalá souhra masivních audio vizuálních iluzí s přízemní lidskou realitou. Ano, opravdu se tam dole hemžilo něco  lidiček. Doufejme, že už příští  úvodní olympijské ceremoniály se obejdou bez lidského komparsu, takže už nic nebude kazit požitek diváků z dokonalé 3D elektronické podívané.

Pravda, trochu mi tam chyběla obdoba bondovské  skeče britské královny Alžběty II.  Ruskému naturelu by však  zřejmě nesedělo  dělat si blázny z  nejvyšších státních  představitelů. Byl tu však po ruce komik na slovo vzatý a pro tento účel jako stvořený, sběratel i tvůrce bonmotů, náš zemitý monarcha Miloš Zeman. Kdyby dostal padáka, totiž padák, mohl se z nadpozemských výšin ladně snést na projekci bělostné ruské berjozky či mlaďoučké joločky, aniž by si při tom nalomil páločku.

Jinak, konec legrace, na běžkaře, biatlonisty, skiatlonisty, skokany i snowboardisty se už velice těším. Na hokejisty, rychlobruslaře a ty ostatní ovšem také.

Václav Vít

Václav Vít

Václav Vít

Především vnitropolitické komentáře, dále o čemkoli, co mě vybudí, pokud možno v odlehčeném duchu

Elektroinženýr, 28 let strávil ve výzkumu a vývoji senzorů záření gama, infračerveného záření, rychlých neutronů a následné elektroniky. V tomto století v důchodu, věnuje se svým zájmům: teoretická fyzika, výpočetní technika. Znalost angličtiny, němčiny, ruštiny, pasivně latiny. Stáří 80 let

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora