Vladimír V. světcem? Ne Bohem!

pondělí 12. květen 2014 18:05

Politruk? Politbyro? Pshaw! Dávno překonané relikvie minulosti. Dnes už je tu onačejší mocenský formát: politický bůh, politbog.

Politický bůh! Přesně tak nazval  zanícený  doněcký separatista Vladimíra Vladimíroviče.  Pravoslavná církev by sebou měla hodit a uvažovat o promptní  kooptaci čtvrté božské osoby - Politboga! Jsou tu už čtyři evangelisté, kříž má čtyři konce,  proč by nemohl být čtyřjediný Bůh?

Nikoli už jen rovinný 2D trojúhelník, ale trojrozměrný 3D čtyřstěn, tetraedr.  Bylo by dosaženo vyšší božské symetrie. Dvěma vrcholy by se božstvo dotýkalo nebes, dvěma by spočívalo na zemi, v Moskvě a v Soči.  Konečně bychom se dočkali ráje na Zemi, jemuž by vévodil vyvolený ruský národ.

Cenné zkušenosti se zbožněním politických vůdců mají v KLDR. Jeden heretik, původním povoláním básník oslavující Kim Čong ila, utekl do Korejské republiky, když odhalil strašnou pravdu. Kim  koná tělesnou potřebu! Chodí na záchod jako jiní smrtelníci, má vysoké podpatky, aby byl vyšší, mluví jako ostatní lidé, nikoli jako orákulum!

Severokorejci, kteří dosud  neutekli do Číny nebo na Jih, zřejmě ještě neprozřeli a úctu k božské výjimečnosti  přenášejí na Kim Čong una. 

To se to vládne! Zfanatizovaný národ dokáže přinášet neuvěřitelné oběti, nestěžuje si i když umírá hlady. Ovšem až na pár slabověrných nenažranců,  kteří se z valné části stávají  kořistí  čínských pohraničníků.

Možná nepotrvá dlouho a o božském fenoménu Putina a jeho proroka Klause  se začne otevřeně  mluvit na Olympu věd, na Hanspaulce.

Asi z toho však  nic nebude.  Vedle jiných  nedostatků má náš národ přece jen  jeden užitečný: rád zesměšňuje mocné, kteří mu nesednou. O tom by mohli vyprávět naši kmotři i nemalá část našich politiků.

Václav Vít

Václav Vít

Václav Vít

Především vnitropolitické komentáře, dále o čemkoli, co mě vybudí, pokud možno v odlehčeném duchu

Elektroinženýr, 28 let strávil ve výzkumu a vývoji senzorů záření gama, infračerveného záření, rychlých neutronů a následné elektroniky. V tomto století v důchodu, věnuje se svým zájmům: teoretická fyzika, výpočetní technika. Znalost angličtiny, němčiny, ruštiny, pasivně latiny. Stáří 80 let

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora