Rande se smrtí

pondělí 18. duben 2016 11:33

Zemřela mi žena. Pokud vás rmoutí smutné příběhy, prosím nečtěte!

Ležela už třetí den na speciálním  nafukovacím protipřeleženinovém nemocničním lůžku.  Ještě včera jsem ji pomáhal spolykat pár hltů brčkem nasáté minerálky. Rty už ji moc  neposlouchaly, musel jsem je přidržet, aby nenasávala falešný vzduch. Dnes ležela s otevřenými ústy a pootevřenýma očima. "Liduško, probuď se, máš tu hosty". Zdálo se mi, že malinko pootočila oči. Šel jsem za ošetřujícím  lékařem. "Pojďte se na ni podívat, pane doktore,  skoro nekomunikuje!" Pohlédl na ni, hledal puls , nenašel. "Je mrtvá".

Měl jsem chvíli počkat v křesle před oddělením interny  na příslušné papíry a instrukce. Napadlo mě  jít se na ni ještě podívat, třeba se nečekaně probrala z klinické smrti. Už tam nebyla! Primář,  můj postarší známý, mi podal ruku a vyslovil upřímnou soustrast.

Je konec, padesát osm let manželství je minulostí!  Žili jsme v trvalé snaze  jeden druhého potěšit, příjemně překvapit, pokud možno se s ním ztotožnit. Takhle nějak kdysi v bájném příběhu splynuli Jára Cimrman a Albert Einstein v dvojjedinou bytost - Zweisteina. Musím teď makat na  plánu  B,  hledat nový, nezvyklý smysl života.  Nic mě nenapadá.

Václav Vít

Václav Vít

Václav Vít

Především vnitropolitické komentáře, dále o čemkoli, co mě vybudí, pokud možno v odlehčeném duchu

Elektroinženýr, 28 let strávil ve výzkumu a vývoji senzorů záření gama, infračerveného záření, rychlých neutronů a následné elektroniky. V tomto století v důchodu, věnuje se svým zájmům: teoretická fyzika, výpočetní technika. Znalost angličtiny, němčiny, ruštiny, pasivně latiny. Stáří 80 let

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora