Chun Wei bini aneb Velká kulturní revoluce.

pondělí 16. květen 2016 16:34

Kouzelná šedesátá léta!  Řádění  rudých gard, Chun  Wei binů,  v Číně jaksi v nadplánu na čas oslabilo pozice skalních komunistických dogmatiků, a to nejen u nás a v našem  evropském okolí, ale i v samotném Rusku.  

Čínští puberťáci před padesáti lety dostali zelenou od samotného Maa!  Ideologicky vyzbrojeni rudými knížkami s  prostinkými  citáty tohoto velikána marxistické  filozofie, sestoupili do ulic čínských velkoměst, aby skoncovali s kulturními přežitky minulosti a hlavně  s přežívajícími zombiemi přestárlých komoušů, které  šly  Velkému kormidelníkovi (Maovi) na nervy. Vedle rudých knížek měli ještě jednu mocnou zbraň: rudé prapory! Dovedli je mistrně ovládat. Prudkým pohybem vysoko nad hlavami dokázali vyloudit zvuk blízký  hřmění hromu  nebo práskáni bičem vozky dostavníku na divokém západě.

Mladíci naplnění jistotou absolutní tvůrčí svobody se pustili do historického díla. Odstranili  staré komunisty v čele s Čou en lajem,  rozdali si to i se svými učiteli, sousedy, s každým, kdo  jim přišel do rány, moc zkrátka korumpuje.

Poničili řadu kulturních památek, slavného starověkého filozofa Konfucia prohlásili za maloměšťáka  a revizionistů. Čínu uvrhli do zmatku.  Na rozdíl od islamistů však nezabíjeli a neznásilňovali.

V zóně sovětského vlivu jejich řádění mělo pozitivní dopad. Čína se stala odstrašujícím příkladem diktatury komunistických dogmatiků a jejich tuzemští  ideoví spojenci byli zatlačeni do defenzívy. Také proto se začalo lépe dařit populární hudbě, malým scénám, kritické literatuře, kritickému tisku a kritice režimu  v elektronických mediích.

Nevyzpytatelné jsou cesty Alláha, Maa, Putina.

Václav Vít

Václav Vít

Václav Vít

Především vnitropolitické komentáře, dále o čemkoli, co mě vybudí, pokud možno v odlehčeném duchu

Elektroinženýr, 28 let strávil ve výzkumu a vývoji senzorů záření gama, infračerveného záření, rychlých neutronů a následné elektroniky. V tomto století v důchodu, věnuje se svým zájmům: teoretická fyzika, výpočetní technika. Znalost angličtiny, němčiny, ruštiny, pasivně latiny. Stáří 80 let

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora