Prezidentská volenka

sobota 4. červen 2016 16:08

Ať mrňavá či velká demokracie, volby hlavy státu občas mívají  svá páchnoucí  zákoutí. 

Nedávno vlastní mrzkou zkušenost poodhalil  Mirek Topolánek ve svých pamětech, nazvaných"Hlavně se neposrat". Ostatně z oněch pohnutých časů před osmi lety snad každému z nás uvízlo v  paměti něco  špinavé usedliny.  Například  savoyské proklauzovské pikle páně Šloufa, páchajícího  vendetu ve službách svého pomstychtivého bosse, nebo  zrádné jednání zelené poslankyně Zubové, zřejmě "via manžel" dálkově ovládané z Moskvy či z víkendové  Soči.

Sám Topolánek se tehdy chlubil, že se mu Klause podařilo vykopnout na Hrad, kde, jak se předpokládalo, může méně škodit než v podhradí. Také Miroslav Kalousek tehdy zabodoval, když  lidovcům zatrhl hledání  vhodného Antiklause.

Sláva  Bohu, pro spiklence všechno  dobře dopadlo, dokonce po pěti letech po cinknutých volbách uviděla  světlo světa Klausova amnestie, omilostňující  velkotuneláře a jiné óbrgrázly.

Volba prezidenta ve Spojených státech je ovšem událost o několik řádů  významnější. Bytostně zajímá zbytek  světa včetně   držav potenciálních protivníků. V Bílém domě by ho rádi viděli vrcholní představitelé hned dvou jaderných mocností: Severní Koreje a  pravoslavné Rusi.  Oslovil  je jeho proklamovaný  záměr, vykašlat se na NATO  i na vojenskou přítomnost ve Východní Asii. Obojí je drahé, ať se o sebe postarají sami Evropané, Japonci,  Jihokorejci, Vietnamci i thajvanští  Číňané.

Nabízí se skvělá perspektiva. Jakmile se Amíci stáhnou z Evropy i z Asie vystoupí na  politické výsluní Kim Čong-un. Oznámí  šokovanému světu,  že na Spojené státy dopadnou  dvě jaderné nálože, které znamenají definitivní konec  amerického imperializmu. Čínští představitelé budou varovat Spojené státy, aby se vzdaly odvetného jaderného úderu,  pokud nechtějí vyhladit lidstvo. Spojené státy uposlechnou, stanou se izolovanou mocností  lokálního významu.

Sféra ruských zájmů v Evropě se posune až k hranici spřátelené Francie.

Miloš Zeman bude znovu zvolen prezidentem.

Václav Vít

Václav Vít

Václav Vít

Především vnitropolitické komentáře, dále o čemkoli, co mě vybudí, pokud možno v odlehčeném duchu

Elektroinženýr, 28 let strávil ve výzkumu a vývoji senzorů záření gama, infračerveného záření, rychlých neutronů a následné elektroniky. V tomto století v důchodu, věnuje se svým zájmům: teoretická fyzika, výpočetní technika. Znalost angličtiny, němčiny, ruštiny, pasivně latiny. Stáří 80 let

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora