Zopakuje se historie jako fraška?

pátek 10. červen 2016 15:06

I když v opačném gardu, předmět sporu je stejný jako před  osmašedesáti lety:  policie. Tehdy SNB.

Dnešní "spiklenci" nechtějí dovolit policii vzdát boj s organizovaným zločinem na vyšší  i nejvyšší úrovni, tehdejší "spiklenci" se snažili zabránit totálnímu ovládnutí policie komunistickou partají, potažmo  zločineckou organizací.  Dnes i tehdy nabízela řešení vládní krize, následovaná ustavením úřednické vlády. V obou případech se rebelové těšili  či těší přízni prezidenta. 

Vyhlídky na pozitivní vývoj byly tehdy a jsou i nyní mizivé. Tehdy demokratičtí politici nevzali v úvahu fakt, že komunisté se nevzdali revolučních  metod  politického boje. Místo parlamentu  tábory "lidu", likvidace sekretariátů jiných stran, SNB už plně v rukou KSČ a hlavně, obdoba nacistických esámanů,   tak zvané Lidové milice. Jen místo hnědých košil a rajtek, pomačkané montérky a místo rudé pásky s hakenkreuzem  rudá páska  s nářadím (srp a kladivo).

Dnes už jsme mnohem dál, k dosažení hanebných cílů už netřeba násilných revolučních metod,  plně postačí  neotřesitelná jednota potenciálních delikventů napříč politickým spektrem. Pokud by Ano odešlo z vlády, Topka i Ódeeska  ji podrží,  Zemanovi nedají šanci se protentokrát zachovat  správně.

 

Rád bych se mýlil, ovšem dělat si iluze o našich politických matadorech by bylo dětinské.

Václav Vít

Václav Vít

Václav Vít

Především vnitropolitické komentáře, dále o čemkoli, co mě vybudí, pokud možno v odlehčeném duchu

Elektroinženýr, 28 let strávil ve výzkumu a vývoji senzorů záření gama, infračerveného záření, rychlých neutronů a následné elektroniky. V tomto století v důchodu, věnuje se svým zájmům: teoretická fyzika, výpočetní technika. Znalost angličtiny, němčiny, ruštiny, pasivně latiny. Stáří 80 let

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora