Homo oboediens - člověk poslušný

pátek 22. červenec 2016 17:22

Turecký prezident Erdogan ví, co činí. Odjakživa byl úhlavním nepřítelem ctižádostivých  vládců člověk samostatně myslící,  člověk moudrý - homo sapiens.  

Naopak ideální oporou směrodatných despotů byl človík  ušlápnutý, zakomplexovaný, rezignující na vlastní svobodnou vůli, zkrátka člověk poslušný - homo oboediens.

Proto si  milý Recep  Tayyipovič  povyskočil na  inteligenci všeho druhu: na učitele, profesory, soudce, schopné vojáky, ba i na duchovní, ovšem jen na  ty  tolerantní  vůči  nemuslimům.

Komunisté považovali inteligenci za nespolehlivý až nepřátelský živel, patřící do výroby a do dolů, nacisté se s ní také moc nemazali, za haydrichiády její příslušníky i s rodinami posílali na zvláštní ošetření na kobyliskou  střelnici.

Po Obamově připomínce Polákům, že NATO není jen vojenský pakt, ale i souručenství demokracie, by mělo  následovat důrazné  napomenutí Erdogana, požadující okamžité zastavení    kontroverzních  čistek, v případě odmítnutí, pozastavení členství Turecka v NATO.

 

Václav Vít

Václav Vít

Václav Vít

Především vnitropolitické komentáře, dále o čemkoli, co mě vybudí, pokud možno v odlehčeném duchu

Elektroinženýr, 28 let strávil ve výzkumu a vývoji senzorů záření gama, infračerveného záření, rychlých neutronů a následné elektroniky. V tomto století v důchodu, věnuje se svým zájmům: teoretická fyzika, výpočetní technika. Znalost angličtiny, němčiny, ruštiny, pasivně latiny. Stáří 80 let

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora