Díky, Jošinori Ósumi!

úterý 4. říjen 2016 17:20

Takže buňky si dělají pořádek na místní úrovni, zjistí-li, že něco v organizmu nebo tam nahoře začíná  skřípat.

Ta úklidová akce se poněkud drsně nazývá autofagie, neboli  sebepožírání. Má to prý ve své gesci asi patnáct proteinu. To , co překáží,  je rozloženo  a použito jako zdroj energie nebo  jako  stavební  materiál k dalšímu využití.  Má-li někdo mozek zanesený nepotřebným sajrajtem, může chytit Alsheimera, roztroušenou sklerózu  nebo dokonce začít tvrdit, že Peroutka považoval Ádu Hitlera za gentlemana. Té úklidové četě by mohla vypomáhat  medicína, ovšem až přesně pochopí  její pracovní postupy.

Různé chorobné kontraverze a zlomyslné žvásty pak nebudou muset řešit soudy, postarají  se o to psychiatři, honění v mikrobiologii.

Tahle autofagie má i společenský dopad.  Nejen  organické buňky, ale i ta  hradní buňka, i ty buňky vládní, krajské, okresní, místní,  by se měly  poučit od  matičky přírody a začít s interním  úklidem. Je to méně bolestivé, než když s úklidem začnou externisté nebo dokonce extrémisté.

 

Václav Vít

Václav Vít

Václav Vít

Především vnitropolitické komentáře, dále o čemkoli, co mě vybudí, pokud možno v odlehčeném duchu

Elektroinženýr, 28 let strávil ve výzkumu a vývoji senzorů záření gama, infračerveného záření, rychlých neutronů a následné elektroniky. V tomto století v důchodu, věnuje se svým zájmům: teoretická fyzika, výpočetní technika. Znalost angličtiny, němčiny, ruštiny, pasivně latiny. Stáří 80 let

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora