Významné druholigové volby v Česku

čtvrtek 16. říjen 2008 09:59

  Občanovi, už přesycenému vleklým katastrofickým seriálem WFC  (Světové finanční krize), se dostává oddechového času v podobě interaktivní zábavné show K+SV ( krajských a senátních voleb). Na úvod je mu servírován  pikantní předkrm, okořeněný údajnými sexuálními a kriminálně politickými poklesky nejvyšších partajních bosů. Po mediální masáži je už chápavý divák nemůže reflektovat jinak, než jako bezpáteřné loutky, ovládané oprsklými šedými, exrudými či spřátelenými eminencemi. O vlastní aktéry voleb, kandidáty na senátory a krajské zastupitele se média příliš nezajímají, s výjimkou ČT24, která to chudák jaksi má v pracovní náplni. Divák, pardon volič, tak může bez předsudků meditovat o kandidátech, o jejich křišťálově čistých charakterech, noblesních kariérních pohnutkách a absentujících vazbách na místní či cizojazyčné mafie.  

Koho tedy volit?

Koho volit v krajích?  Chybí- li spolehlivé informace o excentricky se prezentujících subjektech, jako jsou různá sdružení starostů, místostarostů potažmo tajemníků, nebo hnutí pro otevřenou či uzavřenou společnost, mohou posloužit zkušenosti ze starých zlatých časů kuponové privatizace. Vyplatí se vsadit na parlamentní partaje, obdobu tehdejších vůdčích investičních fondů.  Podfouknou-li nás, nebudeme v tom lítat sami, příště vsadíme na konkurenci. Zklame-li i ta,  nezbude  než vyklidit pole hulákajícím pupkáčům s vyholenými lebkami.

Koho volit do senátu?  Pokud spadáte do některého z vyvolených sedmadvaceti okrsků, máte šanci i odpovědnost ovlivnit ratifikaci Lisabonské smlouvy. Jste-li zapřísáhlými odpůrci další evropské integrace, volte koně ze stáje Šlouf & Co., nezávisle na tom, poběží-li  za bezbarvé, modré, zelené, oranžové, rudé či černé. V opačném případě dávejte pozor nejen na zakuklené šloufovce, ale i na blondýny. Hrozí totiž, že v nestřeženém okamžiku začnou myslet a  stavět se na zadní. Podobně, jako ony dvě blond senátorky  při minulých prezidentských volbách.

Václav Vít

Václav Vít

Václav Vít

Především vnitropolitické komentáře, dále o čemkoli, co mě vybudí, pokud možno v odlehčeném duchu

Elektroinženýr, 28 let strávil ve výzkumu a vývoji senzorů záření gama, infračerveného záření, rychlých neutronů a následné elektroniky. V tomto století v důchodu, věnuje se svým zájmům: teoretická fyzika, výpočetní technika. Znalost angličtiny, němčiny, ruštiny, pasivně latiny. Stáří 80 let

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora