Vejce kopnem mezi strejce.

pátek 22. květen 2009 15:59

Předsedou odkopnutá vejce asi vzala za své, podobně jako ve známé odrhovačce "... a strejce, a strejce, a strejce kopnem mezi vejce...". Alternativní postup, zvolený panem Paroubkem,  také není tak docela košer, rozhodně je méně barbarský. Ostatně na pozadí hrozivých úletů Mirka Topolánka si podsaditý Jiřík může dovolit mnohem mnohem více.  Nebohým poddaným ze středočeské gubernie to názorně  předvádí David Rath.

Rychle zpět k Mirkovi. Už se zdálo, že projevuje upřímnou snahu zbavit se oné naduté fouňovské arogance, tak charakteristické pro staré ódesácké struktury, leč běda! Svým nedávným vystoupením na téma progresivního zdanění vysokých příjmů fyzických osob rozhodně neprospěl předvolební kampani vlastní strany. Mluvit o závisti lenochů a hrozícím odchodu fachmanů do zahraničí je nejkratší cestou do pekel pro něj i pro jeho liberálnější křídlo.  Zajisté, existují líní závistivci, zejména v řadách lidské spodiny, ta ovšem ODS nevolí. Naopak potenciální voliči jeho strany si takový vulgární výpad nezaslouží. Valná část z nich by si na západ od vezdejšího ráje dokázala vydělat dvoj i  vícenásobek svých současných příjmů, ale nereptá a neodchází. Odejdou snad přední vědci? Zase se vrátí a nikoli s prázdnou. Zato se vůbec neobávám, že hrozí exodus našich protekčních zbohatlíků. Lze se totiž nadít toho, že  v cílových zemích v době nepolevující krize, budou  na manažery  uplatňována obzvláště přísná výběrová pravidla. Sotva někdo s otevřenou náručí  příjme náročného kariéristu, vybujelého v naší zkorumpované, zalobbované realitě, jejíž existence byla potvrzena ústy těch nejpovolanějších. Stalo se tak v nedávné, ostré mediální přestřelce mezi bývalým a současným předsedou občanských demokratů.

Proto, zamysli se, Mirku, a mysli, mysli! Na pravici je dnes velká tlačenice,  od nefalšovaných fašounů přes Klausovy devótní poskoky až po polepšeného Kalouska, u kterého člověk nikdy neví. Pokud vlastní zbrklostí prohraješ tyto a příští  volby, zasloužíš přesně to, co onen strejc, zmiňovaný v úvodu.

Václav Vít

Václav Vít

Václav Vít

Především vnitropolitické komentáře, dále o čemkoli, co mě vybudí, pokud možno v odlehčeném duchu

Elektroinženýr, 28 let strávil ve výzkumu a vývoji senzorů záření gama, infračerveného záření, rychlých neutronů a následné elektroniky. V tomto století v důchodu, věnuje se svým zájmům: teoretická fyzika, výpočetní technika. Znalost angličtiny, němčiny, ruštiny, pasivně latiny. Stáří 80 let

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora