Kremace v sobotu

čtvrtek 11. červen 2009 18:40

Hájkovu Smrt ve středu číst nehodlám, počkám si až na druhý díl, třebas na Kremaci v sobotu. Erupce autorova kritického myšlení totiž slibně graduje. Darwinova teorie už vzala za své,  mediální přelud Bina Ladina už straší jen v archivech datových nosičů, za zpravodajskou provokaci 11. září už sedí několik  agentů CIA a FBI,  byl vyslechnut i G.W. Buch,  prozatím jen v roli svědka. Zbloudilý komouš Václav Havel se možná dočká stranické rehabilitace. O tom, co se provalí v hypotetické Kremaci, můžeme jen spekulovat.

 Nepřekvapila by mě zevrubná revize teoretické fyziky, vedoucí k totálnímu popření obecné teorie relativity, kvantové mechaniky a k nelítostnému odsouzení všech materialistických pokusů o nalezení unitární teorie, diametrálně se rozcházející s mormonským  výkladem bible a hradním způsobem myšlení.

Napadá mě, proč to všechno Hájek dělá?  Chce být za každou cenu originální? Stavět věci na hlavu a šokovat nesmyslnými senzačními odhaleními je přeci doménou bulvárního tisku. Ačkoli,  byly to právě někdejší špičky ODS, které horovaly pro pomlouvačný bulvární plátek Super, zatímco takové Lidovky nebo MF Dnes jim byly trnem v oku. Takže tu možná jde o svérázný návrat k ztraceným kořenům.

Něco do sebe měla dedukce pana Hájka, že útok na jeho dílo je vlastně útokem na hlavu státu. Nabízí se dvojí výklad:
1. Skutečným autorem, nebo alespoň  inspirátorem Smrti ve středu je sám Václav Klaus.
2. Hlava státu bez reptání přejímá svérázné myšlenkové pochody svého současného poradce stejně lačně, jako kdysi invence pana Třísky, autora kuponovky.

V obou případech se vtírá nepříjemná pochybnost: není už na zásah psychiatra pozdě?

Václav Vít

Václav Vít

Václav Vít

Především vnitropolitické komentáře, dále o čemkoli, co mě vybudí, pokud možno v odlehčeném duchu

Elektroinženýr, 28 let strávil ve výzkumu a vývoji senzorů záření gama, infračerveného záření, rychlých neutronů a následné elektroniky. V tomto století v důchodu, věnuje se svým zájmům: teoretická fyzika, výpočetní technika. Znalost angličtiny, němčiny, ruštiny, pasivně latiny. Stáří 80 let

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora