Letní pell - mell

čtvrtek 13. srpen 2009 11:49

Okurková sezóna je v plném proudu. Až na pár výbuchů na Mallorce,  pár sebevražedných útoků v Iráku, řádění a ztráty Talibanu v Afghánistánu a Pakistánu, dopadení žhářů z Vítkova a  něco málo domácích skandálů  se vlastně nic podstatného neudálo, snad až na pár níže náhodně vybraných drobnůstek.

Na Hradě mažou z mobilů telefonní číslo Bjorna Lomborga. Se zrádci se nemluví.

O fous důležitější zprávu přinesl středeční server BBC.uk.com. U nás málo známá žába "mountain chicken frog", v překladu asi žába horská kuřecí se poněkud nezvyklým způsobem stará o své potomstvo. Nejprve ve vodě z bublin vybuduje  hnízdo, do něj snese vajíčka, když se z vajíček vylíhnou pulci, začne je přikrmovat jejich   neoplodněnými sourozenci. Pulci vyplouvají k hladině, odtrhávají z matky vajíčka a na místě je konzumují. Žabí máma je pak nohama odstrkává zpátky do hloubky, aby se dostalo i na ostatní. Co na to zastánci principu, každému vajíčku zaručit právo na plnohodnotné vyžití?

Ocitnou-li se (drobnou nepozorností) populární straničtí rivalové na výplatní pásce stejného bosse - dobroděje, hrozí, že do jejich ostře sledovaného dialogu začne kafrat někdo třetí.  Jejich citlivě gradovaná rozepře se pak  v nové režii může zvrtnout na trapnou loutkohru, vděčně trhanou na kusy lačnými mediálními hyenami. Naštěstí nic takového nehrozí špičkám ODS na ose Magistrát - Jánský vršek.  Janoušek a J&T sice podnikají společně, ale jen malé výlety na malých jachtách pouze a jen v mělkých vodách podél toskánského pobřeží, jak může dosvědčit pan Roman z ČEZu.

Na Slovensku si patrně někdo odskáče důlní neštěstí v Handlové. Doufejme, že nebude v duchu ponurých tradic (viz Mňačkovy Opožděné reportáže) ke spokojenosti nedočkavého publika obětován  někdo  zcela nevinný.

Na Kubě dochází toaletní papír. Tvůrčí zápal nedochází potenciálním spoluautorům Viehweghova koprodukčního projektu Srdce domova. Našla se jich téměř tisícovka (stotisícovka v přepočtu na čínské poměry ). V hodině dvanácté zasáhl jeden z kurátorů, pan Verecký, který se suverenitou jemu vlastní označil jejich výplody za  literární hlušinu.

ČSSD postavila svou předvolební kampaň na solidní fundament optimisticky laděné pohádky "Hrnečku, vař!" Konec pohádky  "Hrnečku, dost!" bude mít dohru patrně až po volbách.

Václav Vít

Václav Vít

Václav Vít

Především vnitropolitické komentáře, dále o čemkoli, co mě vybudí, pokud možno v odlehčeném duchu

Elektroinženýr, 28 let strávil ve výzkumu a vývoji senzorů záření gama, infračerveného záření, rychlých neutronů a následné elektroniky. V tomto století v důchodu, věnuje se svým zájmům: teoretická fyzika, výpočetní technika. Znalost angličtiny, němčiny, ruštiny, pasivně latiny. Stáří 80 let

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora